Activision zarába 4 miliardy ročne len z mikrotransakcií

Nečakajte, že sa ich tak skoro zbavíme. Ľudia v hrách proste nakupujú.

Vydavateľ Activision Blizzard sa topí v peniazoch a aj to je jeden z dôvodov, vďaka ktorým dokáže každý rok zaplatiť vývoj minimálne jednej AAA hry na všetky platformy a kopec obsahu do existujúcich hier, či už priamo od Activisionu, alebo od Blizzardu. Topia sa v peniazoch, pretože ľudia milujú mikrotransakcie, či už na mobilných platformách, alebo na PC/konzolách.

Firma pred pár hodinami uzavrela sedenie so svojimi investormi a podelila sa o niektoré zaujímavé čísla. Všetky PC/konzolové tituly Activisionu mali v poslednom štvrťroku 46 miliónov aktívnych užívateľov (mesačne) a najväčší podiel na tom mal samozrejme launch COD Black Ops 4. Ten má o 16% viac užívateľov ako Black Ops 3 pri vydaní.

Šokujúca je informácia o tom, koľko Activision Blizzard zarába na mikrotransakciách naprieč všetkými platformami. Firma si ročne prilepší o 4 miliardy amerických dolárov (to sú tie zelené papieriky s obrázkami mŕtvych prezidentov). Polovica z toho však pochádza z dcérskej spoločnosti KING, ktorú Activision pred pár rokmi odkúpil. Ide tak o mikrotransakcie v mobilnej hre Candy Crush Saga a ďalšie.

Veľkú sumu pravdepodobne zarábajú aj platené DLC, ktoré v prípade Activisionu sú nesmierne predražené a samozrejme loot boxy v takmer každej novej hre od Activision Blizzard. Hráči sú teda ochotní platiť za herné itemy alebo rozšírenia a zdá sa, že tento trend sa tu bude držať ešte veľmi dlho.

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu od roku 2010, vášnivý hráč od roku ´99 a zanietený fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza, ktorý nepohrdne zberateľským predmetom
Sledujte ma:
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Ako vypnúť AdBlock pre tieto stránky?

Ako vypnúť blokovač reklám na stránke?

  1. Klikni na ikonu AdBlock Plus v pravom hornom rohu prehliadača
  2. Klikni na "Povolené na tejto stránke" v nastaveniach AdBlock Plus
  3. Ikona musí ukazovať červené X - Zakázané na tejto stránke
  4. Znovu obnov celú stránku a hotovo!