Blizzard pracuje na mobilnej hre, kombinácia MMO a RTS

Zatiaľ žiadne oficiálne oznámenie, ale máme detaily.

Reklama na stránkach Blizzardu propaguje nové pracovné miesto vo firme. Ide o inžiniera mobilných klientov na platforme Unity, ktorý by Blizzardu pomohol s portom hry na mobilné zariadenia. Podľa prvých informácií ide tak ide o hru na Unity engine pre platformy iOS a Android a má to byť MMO RTS.

Na kariérnych stránkach Blizzardu poslednou dobou pribudlo množstvo pracovných pozícií okolo mobilov, všetky smerujú k zatiaľ neoznámenej hre. To znamená, že Blizzard má momentálne vo vývoji dve hry – prvou je FPS strieľačka, o ktorej sme sa čosi dozvedeli ešte v Auguste, tou druhou je práve mobilný titul. Niekde sa dokonca špekuluje, že tou mobilnou hrou by mohol byť Warcraft, s upravenými hernými mechanikami, ktoré boli prepožičané zo žánru Real Time Stratégií.

Na internete sa skloňuje aj podobnosť s hrou Art of Conquest, ktorá je síce singleplayerová, ale ide o RTS s jedným hrdinom. Ak by sa Blizzardu hrdinov podarilo dostať na jeden veľký globálny MMO server, bolo by to zaujímavé. Možno Blizzard chystá svoju vlastnú podobu populárneho Clash of Clans, zasadeného do sveta Warcraft.

Zhruba o mesiac sa koná výstava Blizzcon, kde by mohol Blizzard predstaviť svoje plány.

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu od roku 2009, vášnivý hráč od roku ´99 a zanietený fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza, ktorý nepohrdne zberateľským predmetom
PODPOR MOJU TVORBU
Sledujte ma:
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Jeden komentár

  1. fredy píše:

    Nie som si isty tym ze by to mala byt RTS, skor nieco klikacie, farmiace, tahove. Nieco kde sa budu dat dobre uplatnit mikro transakcie pretoze to je na mobiloch zlata bana

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.