Brutálna hororovka Agony dostáva „miernu cenzúru“

Autori tak urobili kvôli ratingu.

Nechceli, aby hra dostala označnie „adults only“, ale iba „mature“. Ak by dostala „adults only“ rating, nemohla by vyjsť na PS4 a Xbox One. Tvorcovia by tak porušili sľub, ktorý dali na Kickstarteri. Nepodelili sa o kompletný list toho, čo muselo byť pozmenené, ale uisťujú hráčov, že to, čo mali možnosť doteraz zhliadnuť v promočných materiáloch (trailery, gameplaye, screenshoty…), ostáva bez cenzúry.

Veľa ľudí sa ich neustále dopytovalo, čo presne museli zacenzúrovať. Mali strach, že titul, v ktorý tak dúfali a podporovali ho, im neposkytne zážitok, aký očakávali. Autori nechceli vysvetľovať, čo konkrétne museli zmeniť, pretože by mohlo ísť o podstatné spoilery. Vraj je plná verzia aj tak oveľa naloženejšia, než ako sa doteraz prezentovala.

PC verzia navyše dostane patch, ktorý kompletne odstráni všetku spomínanú cenzúru. Takže si ju PC-čkári budú mať možnosť užiť takú, aká bola pôvodne plánovaná. Na konzolách to z právnych a technických príčin nebude možné.

Jakub Babík

Jakub Babík

Hry sú mojou neprekonateľnou vášňou už od piatich rokov. Medzi najobľúbenejšími titulmi u mňa nájdete Splinter Cell, Mass Effect alebo Assassin's Creed. Milujem stealth, akčné, FPS žánre a zvyčajne nepohrdnem ani dobrou adventúrou, z času na čas aj stratégiou. Nemusím racingovky a väčšinu MMORPG. Na ľuďoch si vážim zodpovednosť, dobrosrdečnosť, úsmev a seriózny prístup k práci.
Jakub Babík
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Ako vypnúť AdBlock pre tieto stránky?

Ako vypnúť blokovač reklám na stránke?

  1. Klikni na ikonu AdBlock Plus v pravom hornom rohu prehliadača
  2. Klikni na "Povolené na tejto stránke" v nastaveniach AdBlock Plus
  3. Ikona musí ukazovať červené X - Zakázané na tejto stránke
  4. Znovu obnov celú stránku a hotovo!