Celosvetovo sa predalo už 70 miliónov konzol PlayStation 4

PlayStation 3 to stihol za šesť rokov, štvorka za štyri.

Spoločnosť Sony Interactive Entertainment dnes oznámila, že v počte predaných kusov PlayStation 4, systému virtuálnej reality PlayStation VR a herných titulov pre PS4 a PS VR boli dosiahnuté ďalšie významné míľniky.

• K 3. decembru 2017 bolo celosvetovo súhrnne predaných viac než 70,7 milióna kusov PS4.
• K 3. decembru 2017 bolo celosvetovo súhrnne predaných viac než 617,8 milióna kópii hier pre PS4 cez maloobchodných predajcov ako aj prostredníctvom digitálneho sťahovania v obchode PlayStation Store.
• K 3. decembru 2017 dosiahol významný míľnik aj systém PS VR, ktorého súhrnný celosvetový predaj pokoril hranicu 2 milióny predaných kusov.
• Na trh bolo doteraz uvedených až 150 herných titulov pre systém PS VR. Ich súhrnný predaj cez maloobchodných predajcov ako aj prostredníctvom digitálneho sťahovania v obchode PlayStation Store prekonal celosvetovo k 3. decembru 2017 hranicu 12,2 milióna kópii.

“Sme nesmierne potešení, že si také veľké množstvo používateľov naplno vychutnáva unikátne herné zážitky s PlayStation4 a uchvacujúce technológie systému PlayStation VR, ktorých vývoj
neustále napreduje,” hovorí Andrew House, prezident a globálny CEO spoločnosti Sony Interactive Entertainment. “Sme nesmierne vďační našim fanúšikom a partnerom. Už od uvedenia prvej hernej konzoly PlayStation na trh v roku 1994 nám ich obrovská a neutíchajúca podpora pomohla urobiť z PlayStation jednu z najväčších herných komunít na svete. V tejto spolupráci s partnermi chceme čo najintenzívnejšie pokračovať, aby systém PS4 bol aj naďalej tým najlepším miestom na hranie.”

Portfólio herných titulov určených pre PS4 sa bude neustále rozširovať o nové prírastky, ako netrpezlivo očakávané tituly God of War, Detroit: Become Human, Spider-Man, Shadow of Colossus,
Dreams, Days Gone (SIE WWS), Far Cry 5 (Ubisoft) a Monster Hunter: World (Capcom). V súčasnosti je vo vývoji viac ako 130 herných titulov a video obsahu pre PS VR, ktoré budú predstavené do konca roku 2018, vrátane titulov ako The Inpatient a Bravo Team (SIE WWS), a ponúknu skvelý a jedinečný zážitok vo virtuálnej realite.Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu od roku 2010, vášnivý hráč od roku ´99 a zanietený fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza, ktorý nepohrdne zberateľským predmetom
Sledujte ma:
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Ako vypnúť AdBlock pre tieto stránky?

Ako vypnúť blokovač reklám na stránke?

  1. Klikni na ikonu AdBlock Plus v pravom hornom rohu prehliadača
  2. Klikni na "Povolené na tejto stránke" v nastaveniach AdBlock Plus
  3. Ikona musí ukazovať červené X - Zakázané na tejto stránke
  4. Znovu obnov celú stránku a hotovo!