Cena VR headsetu Oculus Rift spadla na 399 dolárov

Oznámil Mark Zuckerberg na evente Oculusu. 

Spoločnosť Oculus (Facebook) dnes oznámila novú cenovku pre virtuálny headset Oculus Rift. Vďaka nej by mal byť dostupnejší masám, pre ktoré bola cena 599 dolárov pri uvedení do predaja neprijateľná. K tomu stáli ovládače Oculus Touch ďalších 199 dolárov.

Cena tak technicky spadla o polovicu, nová cena headsetu Oculus Rift + Oculu Touch je 399 dolárov. V tejto cene je možné headset objednať už na oficiálnych stránkach. Cena ovládačov Oculus Touch, v prípade že si ich chcete dokúpiť samostatne, je od dnes 99 dolárov. Za 400 babiek sa Oculus predával už nedávno, to bola ale len časovo obmedzená ponuka.

Firma spustí aj nový zábavný softvér – Oculus Home. Ide o hru na Unreal Engine 4, kde si môžete vytvoriť vlastný domov, zariadiť svoju miestnosť, do ktorej budete môcť pozývať priateľov.

Aplikácia Dash vám zase dovolí v Oculus Rifte pracovať so svojim desktopovým počítačom bez toho, aby ste si skladali Rift z hlavy. Prepínať sa tak bude dať medzi prostredím Oculusu a windowsom a k tomu budú prispôsobené aj ovládacie prvky na Oculus Touch.

Do hier sa vývojárom podarilo zabudovať systém Multi View, vďaka ktorému sa scéna renderuje pre obe oči naraz a nie jednotlivo ako predtým. Vďaka tomu dosiahli 30% zvýšenie FPS v hrách.

Oculus vydal aj novú reklamu pre Oculus Rift, pozrieť si ju môžete nižšie.

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu od roku 2009, vášnivý hráč od roku ´99 a zanietený fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza, ktorý nepohrdne zberateľským predmetom
PODPOR MOJU TVORBU
Sledujte ma:
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.