Dôležitá správa: Electronic Arts kúpilo štúdio Respawn Entertainment

Vývojári Titanfall teraz patria EA, cena bola 455 miliónov.

Kalifornský vydavateľ a gigant v hernom priemysle Electronic Arts koncom minulého týždňa prevzal kontrolu nad štúdiom Respawn Enterainment. Toto štúdio bolo založené v roku 2010 z množstva bývalých vývojárov Call of Duty a dnes má takmer dvesto zamestnancov. Štúdio je známe vďaka svojej originálnej značke Titanfall, vydané boli dva veľké tituly a jedna mobilná hra.

Electronic Arts tento obchod stál maximálne 455 miliónov dolárov. 151 miliónov dolárov bolo vyplatené majiteľom firmy v hotovosti, 164 miliónov dolárov bude vyplácané zamestnancom vo forme akcií nasledujúce štyri roky a EA má pripravený aj balíček 140 miliónov dolárov, ktorý v hotovosti vyplatí zamestnancom v prípade, že sa dosiahnú určite finančné výsledky.

EA spolu so štúdiom, zamestnancami a vybavením získalo aj práva na značku Titanfall. Túto značku do teraz vlastnilo Respawn a EA bolo len ich vydavateľom.

Ako vyzerá budúcnosť Respawn Entertainment teraz? EA týmto zafinancovala vývoj Titanfall 3, akurát tento krát do hry pridajú mikrotransakcie, season pass, mapy aj herné módy budú platené. Titanfall 3 dostane vďaka tomu negatívne hodnotenia a bude sa predávať horšie ako dvojka. Potom bude nasledovať zatvorenie a zrušenie štúdia. EA naposledy zatvorilo štúdio Visceral Games.

R.I.P. Respawn Entertainment.

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu od roku 2010, vášnivý hráč od roku ´99 a zanietený fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza, ktorý nepohrdne zberateľským predmetom
Sledujte ma:
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Ako vypnúť AdBlock pre tieto stránky?

Ako vypnúť blokovač reklám na stránke?

  1. Klikni na ikonu AdBlock Plus v pravom hornom rohu prehliadača
  2. Klikni na "Povolené na tejto stránke" v nastaveniach AdBlock Plus
  3. Ikona musí ukazovať červené X - Zakázané na tejto stránke
  4. Znovu obnov celú stránku a hotovo!