E3: Capcom oznámil úplne nový Resident Evil 2

Hra je vybudovaná od základu podľa predlohy pôvodnej hry.

PlayStation konferencia priniesla nejedno prekvapenie, jedno z najväčších je asi oznámenie Resident Evil 2 remaku na moderné konzoly. Pôvodná hra vyšla ešte v roku 1998 na množstvo konzol, vrátane PlayStation či Nintendo. Capcom oznámil Resident Evil 2 ako kompletný remake postavený na základe pôvodnej hry, s využitím ich nového enginu RE Engine. Geometria a atmosféra pôvodnej hry by mala byť zachovaná.

Vďaka použitiu nového enginu sa atmosféra Resident Evil 2 prenesie do moderného grafického štýlu, upravená bude aj poloha kamera, ktorá bude teraz nad plecom hlavných hrdinov podobne, ako v novších RE hrách. Hra bude rozdelená na dve príbehové linky postáv Leona S. Kennedyho a Claire Redfieldovej, obaja sa stali vďaka tejto hre ikonickými postavami vo svete Resident Evil. Ich kampane sa budú navzájom prelínať.

Demo hry bude hrateľné na E3, takže určite uvidíme nejaké gameplay zábery. Resident Evil 2 vyjde na PC, Xbox One a PlayStation 4 vyjde 21.1.2019.

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu od roku 2010, vášnivý hráč od roku ´99 a zanietený fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza, ktorý nepohrdne zberateľským predmetom
Sledujte ma:
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Ako vypnúť AdBlock pre tieto stránky?

Ako vypnúť blokovač reklám na stránke?

  1. Klikni na ikonu AdBlock Plus v pravom hornom rohu prehliadača
  2. Klikni na "Povolené na tejto stránke" v nastaveniach AdBlock Plus
  3. Ikona musí ukazovať červené X - Zakázané na tejto stránke
  4. Znovu obnov celú stránku a hotovo!