EA prezradilo, prečo zavrelo Visceral Games

Bohužiaľ, je to tak, ako si všetci myslia.

Zatvorenie Visceral Games, ktoré pracovali na singleplayer hre, ktorá sa mala odohrávať v Star Wars univerze, vyvolalo vlnu vášne nie len medzi hráčmi, ale aj medzi uznávanými menami herného priemyslu.

EA sa bránilo a tvrdilo, že štúdio zavrelo z ekonomických dôvodov a nie pre to, že hra bola singleplayer. A ako sa ukázalo, pravda je predsa len niekde uprostred.

Finančný šéf EA, Blake Jorgensen, tvrdí, že si v EA spočítali, koľko by chystaná hra zarobila. Tvrdí, že obľuba čisto SP hier dnes už nie je taká ako bola pred 5, či 10 rokmi. Preto by vraj hra nezarobila ani toľko, aby sa zaplatil jej vývoj. A tak štúdio z ekonomických dôvodov zavreli. Predsa len, prevádzkovať štúdio v San Franciscu, v jednom z najdrahších miest na svete, niečo stojí.

Každopádne, dobrou správou je aspoň to, že väčšina zamestnancov bola presunutá do iných EA štúdii, takže bez práce neostali.

Martin Menczer

Martin Menczer

Redaktor CentrumHer od roku 2015. Odchovaný na Battlefield 3, no v poslednej dobe je najväčším žrútom môjho času určite PUBG. Nepohrdnem však ani zápasom v NHL či UFC.
Martin Menczer
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Jeden komentár

  1. Lukáš Kanik píše:

    Ehm, Zaklínač Ehm!
    Metro, Skyrim, Fallout, Bioshock, Dying Light, XCOM, Dishonored, Shadow of Mordor, South Park, Tomb Raider, God of War, Wolfenstein, Mirrors Edge, Mad Max, Batman, Hitman, Quantum Break, AC: Origins…

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Ako vypnúť AdBlock pre tieto stránky?

Ako vypnúť blokovač reklám na stránke?

  1. Klikni na ikonu AdBlock Plus v pravom hornom rohu prehliadača
  2. Klikni na "Povolené na tejto stránke" v nastaveniach AdBlock Plus
  3. Ikona musí ukazovať červené X - Zakázané na tejto stránke
  4. Znovu obnov celú stránku a hotovo!