EA v Battlefield V cenzuruje slová „DLC“ a „White Man“

Čo sa deje okolo Battlefield V je niekedy nepochopiteľné. Znovu chcú byť vývojári politicky korektní?

Battlefield V už od oznámenia priťahuje kontroverziu, pretože sa zdá že hra sa snaží vyhovieť všetkým skupinám. Preto sa medzi hrateľné postavy v druhej svetovej vojne dostali postavy všetkých rás a farieb pletí, aj keď to práve nie je historicky presné. Vývojári to preto nazvali alternatívnou realitou. Politika EA sa pravdepodobne snaží vyhovieť aj skupinám ľudí ako gejovia, transsexuáli a ďalším.

Kontroverziu priniesla aj správa, že v aktuálnej bete sú cenzurované dva výrazy – DLC a White Man (v preklade beloch/biely muž). Zaujímavé ale je, že slovné spojenie Free DLC cenzúrované nie je, rovnako ako slová Black Man alebo Asian Man. Prečo tomu tak je môžeme len polemizovať. EA sa už stihli vyjadiť na oficiálnych fórach, že niektoré slová budú cenzúrované, aby predišli toxickej komunikácii v chate. Hra je pre dospelých, preto tak trochu nechápeme, prečo by mali byť slová DLC a Beloch cenzúrované. Asi o tom rozhodli znovu nejaké snehové vločky.

Vyskúšal si to aj AngryJoe vo svojom videu a tematike cenzúry sa venoval aj youtuber YongYea. Včera sme tu mali podobnú správu, ktorá súvisela s rovnoprávnosťou. Ciri v seriáli Zaklínač vraj nemá hrať herečka bielej pleti.

EDIT: V tejto hre o druhej svetovej vojne je cenzúrované aj slovo „Nazi“.

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu od roku 2010, vášnivý hráč od roku ´99 a zanietený fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza, ktorý nepohrdne zberateľským predmetom
Sledujte ma:
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

komentáre 2

  1. browsi píše:

    ja len tolko, ze „historicka presnost“ battlefieldu bola zadupana do zeme uz v reveal traileri, takze nerozumiem, ze o com sa tu este stale bavime. 😀

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Ako vypnúť AdBlock pre tieto stránky?

Ako vypnúť blokovač reklám na stránke?

  1. Klikni na ikonu AdBlock Plus v pravom hornom rohu prehliadača
  2. Klikni na "Povolené na tejto stránke" v nastaveniach AdBlock Plus
  3. Ikona musí ukazovať červené X - Zakázané na tejto stránke
  4. Znovu obnov celú stránku a hotovo!