Exkluzívne dojmy z hrania Zelda: Breath of the Wind

Dostali sme možnosť zahrať si novú Zeldu na GamesCome.

 

Prezentácia od Nintenda bola moja prvá na Gamescome, takže som nevedela čo mám čakať. Samozrejme som tam šla s Lukášom, aby som sa trocha upokojila a prispôsobila sa k dianiu.

Hneď ako sme sa zapísali, nás privítali českí kolegovia. Booth Nintenda nebol najväčší, no ponúkal všetko potrebné. Skoro okamžite sme si mohli vziať do ruky Wii U a prejsť sa svetom v Breath of the Wind, asi najočakávanejšej WiiU hry súčasnosti a zároveň jeden zo štartovných titulov pre Nintento NX.

zelda1

Hlavného hrdinu Linka snáď pozná každý správny hráč. Táto klasika sa však nemusí hanbiť tým, že by sa každou hrou opakovala. Novinou však je, že nová Zelda ponúkne dva módy a to Story mód a Open world. Zástupcovia Nintenda mi ponúkli k hraniu oba módy a dokonca demonštrovali aj využitie amiibo figúrky.

Veľmi príjemná bola aj dynamická zmena dňa a noci, kde vás určite prekvapí, že aj teplota hrá zásadnú rolu vo vašom hraní. Musíte sa včas adaptovať. To znamená, že ak sa ocitnete v chladnom prostredí, je lepšie ak si čím skôr zaobstaráte teplé oblečenie a pri pražiacom slnku práve naopak. Inak je možné, že sa vám to vypomstí.

zelda2

Prešli sme si variácie zbraní, ktoré boli všade na okolo, vlastne skoro všetko čo sa dalo zdvihnúť, vám mohlo poslúžiť ako zbraň. Príjemným prekvapením bola možnosť varenia, mohli ste si skombinovať 5 rôznych, alebo rovnakých ingrediencií.  Dopredu upozorňujem že žaba, steak a hríby do seba veľmi nezapadajú a vznikne vám kvalitný humus. Hra mi rovno vycenzurovala mnou vytvorený recept. Cieľom varenia, je docieliť lepšie dopĺňanie HP kvalitnejším jedlom, ako nájdenými surovinami.

V hre je povolený zber rastlín, sekanie dreva a k tomu beh, lezenie a plávanie, ktoré vám ale konzumujú staminu. Stamina vám podľa námahy vydrí pár sekúnd. Ak ju podceníte pri plávaní, jednoducho sa utopíte. Pri lezení máte v dosahu nové možnosti ako útek pred silnejším nepriateľom, ako aj objavenie lepšieho lootu, ukrytého v korunách stromov.

Amiibo figúrku do hry spárujete jednoduchým položením na konzolu WiiU. Do hry tým získate unikátneho spolubojovníka vo forme zvieraťa. V mojom prípade to bol vlk, využiť ho však môžete iba raz za 24 hodín. Amiibo figúrky ponúkajú pomoc vo forme vysokého damagu. Spoločníci sú však dostupní len v open world režime, nie v story móde.

Ak ste zarytý fanúšik hier s Linkom a Zeldou, určite sa máte na čo tešiť!

 

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Ako vypnúť AdBlock pre tieto stránky?

Ako vypnúť blokovač reklám na stránke?

  1. Klikni na ikonu AdBlock Plus v pravom hornom rohu prehliadača
  2. Klikni na "Povolené na tejto stránke" v nastaveniach AdBlock Plus
  3. Ikona musí ukazovať červené X - Zakázané na tejto stránke
  4. Znovu obnov celú stránku a hotovo!