Exkluzívny rozhovor s vývojárkou z Yager z GamesComu!

Na GamesCome sme skutočne aj pracovali, a vyspovedali sme vývojárku, ktorá robila na zrušenom Dead Island 2

Pred GamesComom asi každého šokovala správa, že dlho-očakávaný Dead Island 2, na ktorom robilo nemecké štúdio Yager, im proste bol zobratý. Na GamesCome, sme stretli aj vývojárku z Yager týmu, ktorú som stretol v rade na Unravel, no po prvýkrát sa jej prihovoril až @life28 na Wargaming Afterparty. Tam sme spoločne kecali nie len o GamesCome, ale na radu došla aj práca, a samozrejme, okolnosti zrušenia Dead Island 2.

V samotnom štúdiu Yager na zrušenom titule pracovalo okolo 80, maximálne 100 ľudí, čo nie je zas až tak veľa. Vývojárka, ktorej meno by sme nechceli zverejňovať (nie, nie je to tak ako si myslíte, jej meno si pamätáme), mala v hre na starosti fyziku ohňa a jeho správanie. Presnú príčinu nám, pochopiteľne povedať nemohla, pretože bola viazaná embargom, ktoré podpísala, ale dozvedeli sme sa, že projekt im zobrali len tak, zo dňa na deň. Samozrejme nám potvrdila to, že o projekte nerozhodoval nikto z Yager, ale manažéri z Deep Silver. Podľa nej vo firme ani nepanovali nejaké problémy a vývoj išiel hladko. Domnieva sa, že hra nevyzerala tak, ako by si kravaťáci predstavovali. Možno za to môžu aj dojmy novinárov z verzie, ktorá bola k zahratiu minulý rok (naše dojmy). Zo štúdia boli zobrané komplet všetky assety z hry.

Momentálne sa vývojárka venuje práci a študovaniu Unreal Engine 4. A časť štúdia Yager, v ktorej pracuje, si tak momentálne, po skončení prác na Dead Island 2, hľadá nový projekt. Počas prvých troch mesiacov dostáva Yager dotáciu od štátu a tak všetci zamestnanci normálne dochádzajú do práce a dostávajú regulárny plat.

Každopádne, bola to príjemne strávená hodina nášho času, a tou cestou, celému štúdiu Yager chceme zaželať len a len to dobré 🙂

Marek Jaroš

Marek Jaroš

Mám 19 rokov a na CentrumHer.eu to s Lukášom ťahám už viac ako 4 a pol roka. A ak práve nehrám, tak ma nájdete na MatFyze, kde študujem, alebo s mojou priaťelkou, Saši 🙂
Marek Jaroš
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Ako vypnúť AdBlock pre tieto stránky?

Ako vypnúť blokovač reklám na stránke?

  1. Klikni na ikonu AdBlock Plus v pravom hornom rohu prehliadača
  2. Klikni na "Povolené na tejto stránke" v nastaveniach AdBlock Plus
  3. Ikona musí ukazovať červené X - Zakázané na tejto stránke
  4. Znovu obnov celú stránku a hotovo!