Forze sa darí, do decembra zarobila cez miliardu dolárov

Forza Horizon 3 PC Screenshot 1080p 07

Microsoft môže byť s ich racingovou sériou Forza spokojný, zarába im miliardy.

Asi každému je jasné, že pôvodne Xbox séria Forza je nie len jednou z najlepších racingoviek na svete, ale hlavne ťahúň predajov Xbox konzol. A po novom už Forza zarába aj na PC, keďže sa z nej stala Windows exkluzivita.

Microsoft sa tak má čím chváliť, veď celá séria Forza do Decembra 2016 zarobila v maloobchodnom predaji viac ako 1 miliardu dolárov. To je neskutočné číslo a tak sa nemôžeme Microsftu čudovať s jeho politikou, kde v dvojročných cykloch vydáva Forzu Motorsport, čo je viac simulačne ladená hra a Forzu Horizon, čo je viac open-world racing s arkádovým ovládaním.

Navyše, od Decembra hralo na XBOX One a Windows 10 viac ako 14 miliónov unikátnych hráčov nejakú Forza hru a posledný diel zo série, Forza Horizon 3, predal od svojho vydania viac ako 2,5 milióna kópii, čo je parádne číslo!

Marek Jaroš

Marek Jaroš

Mám 18, pre web centrumher.eu píšem už viac ako 2 a pol roka! Som hrdým majiteľom PS4, jej meno je Jenny a ako by sa mnohí z vás mohli nazdávať - nie, nie som nolifer 😀 mám aj úžasnú priateľku, Saši 🙂
Marek Jaroš
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.