Na Steame sa množia boti, ktorí dávajú stovky falošných recenzií

Navyše na podvodnú hru.

Užívateľská základňa Steamu je obrovská a už dávno prekročila hodnotu sto miliónov účtov. Však len momentálne je na Steame viac ako 125 miliónov aktívnych užívateľov a naraz je pripojených okolo desať miliónov hráčov. Avšak nikto nevie odhadnúť, koľko z nich sú boti – účty neustále zapnuté s jedným poslaním – grindovať zberateľské kartičky.

Existuje softvér, ktorý vám dovolí mať na jednom počítači zapnutých niekoľko Steam účtov a jednu hru, takže všetky tieto účty budú postupne zbierať kartičky z hry. Tie potom môžete za pár drobných predávať na trhovisku. Takýchto účtov môžu byť milióny. V niektorých prípadoch sa boti využívajú aj inak – zanechávajú pozitívne hodnotenia na pochybných hrách.

V prípade hry Escape: VR (Steam stránka hry) boti zanechali takmer 270 pozitívnych recenzií. Tých záporných je len 17, z toho hodnotili piati reálny užívatelia. Boti majú v hre nahraný presne rovnaký čas – 4,5 hodiny a v knižnici majú všetci presne 135 hier (v čase písania novinky). Je teda jasné, že boti hry v knižnici majú zapnuté rovnaký čas, len aby nazbierali zberateľské kartičky, či aby ich recenzie pre Steam systém pôsobili dôveryhodnejšie.

Nehovoriac o samotnej hre Escape: VR. Tá je celá vytvorená len z voľne dostupných assetov, ktoré nájdete v engine Unity. Konkrétne je to mapa Western Town, ktorá je v Unity engine len na ukážku.

Takže netreba brať vážne počty aktívnych užívateľov na Steame, milióny z nich sú boti.

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu od roku 2009, vášnivý hráč od roku ´99 a zanietený fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza, ktorý nepohrdne zberateľským predmetom
PODPOR MOJU TVORBU
Sledujte ma:
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Jeden komentár

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Ako vypnúť AdBlock pre tieto stránky?

Ako vypnúť blokovač reklám na stránke?

  1. Klikni na ikonu AdBlock Plus v pravom hornom rohu prehliadača
  2. Klikni na "Povolené na tejto stránke" v nastaveniach AdBlock Plus
  3. Ikona musí ukazovať červené X - Zakázané na tejto stránke
  4. Znovu obnov celú stránku a hotovo!