Na Steame vyšlo 1000 hier odkedy znížili poplatok za vydanie

Smiešnych 100 dolárov využíva oveľa viac vývojárov, na Steam pribúda odpad. 

Len nedávno Steam spustil nový poplatok Steam Direct, ktorý mal nahradiť Steam Greenlight. Poplatok vo výške 100 dolárov je jedinou prekážkou pri vydaní vašej hry na Steame, nech je to akýkoľvek odpad. Poplatok Steam Direct spustili len pred 7 týždňami, no za ten čas stihlo na Steame vyjsť viac ako 1000 nových hier. Z toho 215 vyšlo len za prvý Augustový týždeň. Pre porovnanie – v prvom týždni Júla roku 2016 vyšlo 28 nových hier, v prvom týždni Júla roku 2017 vyšlo až 84 nových hier. To je trojnásobne viac.

Tento nový systém vydávania dáva priestor odpadovým hrám jednotlivcov, ktorý by inak svoje hry na Steam nedostali. To sú hry, ktoré by sme inak schvaľovali ako browserové hry, či mobilné. Záplava takýchto hier na Steame rozhodne neprospieva najväčšej platforme a mali by byť minimálne rozdelené do samostatnej sekcie. 90% týchto odpadových hier si za celú životnosť nenájde ani tisíc majiteľov.

Jedným z prípadov zneužitia systému je nová hra Fidget Spinner Simulator. V hre sa nedá robiť absolútne nič okrem chodenia a točenia Fidget Spinnerom v ruke statického modelu a hra stojí 99 centov. Vývojár predával do tejto hry aj absurdné DLC za 40 eur.

Aj vďaka tomu sa hovorí o roku 2017 ako najhoršom roku platformy Steam. Okrem toho že spustili záplavu odpadných hier, pribúdajú na platformu falošné recenzie aj milióny nových účtov – botov na grindovanie zberateľských kariet. Valve sa chváli, že má takmer toľko platiacich užívateľov ako PlayStation Network, avšak drvivá väčšina účtov na Steame má zakúpenú len jednu konkrétnu hru, napríklad Counter Strike kvôli farmeniu itemov a kartičiek.

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu od roku 2010, vášnivý hráč od roku ´99 a zanietený fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza, ktorý nepohrdne zberateľským predmetom
Sledujte ma:
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Ako vypnúť AdBlock pre tieto stránky?

Ako vypnúť blokovač reklám na stránke?

  1. Klikni na ikonu AdBlock Plus v pravom hornom rohu prehliadača
  2. Klikni na "Povolené na tejto stránke" v nastaveniach AdBlock Plus
  3. Ikona musí ukazovať červené X - Zakázané na tejto stránke
  4. Znovu obnov celú stránku a hotovo!