Face2Face: Načo nám je vlastne Playstation 4 Slim?

Načo nám je vlastne Slim verzia Playstation 4?

Sony sa na túto jeseň rozhodlo vydať 2 nové konzoly. Playstation 4 Slim, ktorá je vlastne škaredšia verzia Playstation 4 a o slove slim by sme pri nej tiež mohli polemizovať prakticky donekonečna. Áno, na výšku schudla asi 30%, ale ostatné jej rozmery ostali prakticky identické. No a potom tu je PS4 Pro, ktorá oproti pôvodnej konzole ponúka nárast výkonu z 1.8 TFlopu na 4.2 Tflopov a ponúkne aj 4K hranie, aj keď len v upscale podobe.

Každopádne, jedna otázka mi vŕta hlavou a neviem na ňu nájsť zmysluplnú odpoveď. Načo nám je vlastne Playstation 4 Slim? Veď predsa sme tu mali zaujímavo zošikmenú pôvodnú PS4, ktorá ponúka nádherné čisté línie. Naproti tomu tu máme „prisadnutú“ PS4 Slim, ktorá nikam nezapadá. Kúpili by ste Slim, ktorej cena v slovenských e-shopoch začína na 289€, alebo výkonovo absolútne rovnakú, pôvodnú PS4 ktorú zoženiete už od 242€? Osobne si myslím, že každý kto používa oči a rozum, by siahol po pôvodnej PS4.

Respektíve, ak by niekomu nerobilo problém zaplatiť vyše 100€ viacej, rovno by siahol by po Playstation 4 Pro, nie?. Jej cena je v slovenských e-shopoch ešte nižšia (389€), ako cena klasickej PS4 pri vydaní na Vianoce v roku 2013. Predpokladám, že ak dnes chce niekto konzolu od Sony, rovno počká do 15. Novembra a kúpi si spomínanú Playstation 4 Pro. Samozrejme, pre Highend hráčov tu je stále PC, ale ak sa chce niekto hrať a neriešiť, a je mu viac menej jedno či je konzola od Sony alebo Microsoftu, siahne po Playstation 4 Pro, ktorá ponúka slušnú hodnotu v kategórii „cena/výkon“.

Osobne teda zmysel vydania PS4 Slim vôbec nevidím. Je mi jasné, že Sony prestane vyrábať „klasickú“ PS4 a odteraz bude vydávať iba jej reedíciu v podobe Slim verzie. No povedzme si úprimne, nie je ani krajšia a ani slim …

Marek Jaroš

Marek Jaroš

Mám 19 rokov a na CentrumHer.eu to s Lukášom ťahám už viac ako 4 a pol roka. A ak práve nehrám, tak ma nájdete na MatFyze, kde študujem, alebo s mojou priaťelkou, Saši 🙂
Marek Jaroš
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Ako vypnúť AdBlock pre tieto stránky?

Ako vypnúť blokovač reklám na stránke?

  1. Klikni na ikonu AdBlock Plus v pravom hornom rohu prehliadača
  2. Klikni na "Povolené na tejto stránke" v nastaveniach AdBlock Plus
  3. Ikona musí ukazovať červené X - Zakázané na tejto stránke
  4. Znovu obnov celú stránku a hotovo!