Oculus oznámil nový, lacnejší VR headset – Oculus GO

Lacný VR headset s pohybovými ovládačmi stvorený pre sociálne aplikácie od Facebooku.

Facebook a Oculus na konferencii OC4 oznámili nový virtuálny headset, lacnejší ako hlavná predajná verzia. Názov VR headsetu je Oculus GO a ide o lowcostové all-in-one zariadenie, čiže nepotrebujete k nemu počítač. Konkurovať bude headsetom ako Gear VR.

Cena Oculus GO bola stanovená na 200 dolárov, vydanie je naplánované na začiatok roku 2018. Headset obsahuje displeje a senzory pre pozičné snímanie v troch osiach a tiež ovládače do ruky, ktoré budú tiež snímané v troch osiach pohybu.

Oculus GO zvládne prehrávať aj zvuky, reproduktory sú zabudované priamo v čelenke, ktorá obopína hlavu ale samozrejme nechýba ani 3,5mm jack pre zapojenie vlastných slúchadiel.

LCD displeje zobrazujú v rozlíšení 2560×1440 pixelov a podľa výrobcu je kvalita zobrazenia lepšia ako u displejov OLED. Pred displejmi budú nové šošovky, vďaka ktorým sa obraz rozťahuje do širšej plochy.

Všetky Oculus aplikácie, ktoré fungujú na Gear VR budú fungovať aj na Oculus GO, plus všetky nové sociálne aplikácie od Facebooku, takzvané Spaces.

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu od roku 2009, vášnivý hráč od roku ´99 a zanietený fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza, ktorý nepohrdne zberateľským predmetom
PODPOR MOJU TVORBU
Sledujte ma:
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.