Oculus ukázal prototyp Santa Cruz

VR okuliare úplne bez káblov schopné snímania pohybu po miestnosti

Momentálne najlepším pohybovým VR headsetom je pravdepodobne HTC Vive od Valve, avšak Vive má jednu veľkú nevýhodu – hrubé káble, ktoré treba ťahať za sebou. Aj keď veríme, že HTC pracuje na verzii bez káblov, Oculus už svoj prototyp ukázal.

Ide o verziu s pracovným názvom Santa Cruz (už sme o tom písali presne pred rokom) a ide o bezdrôtové zariadenie – netreba k pripojeniu žiadne káble. Mimochodom, Facebook dnes oznámil ešte jedno standalone zariadenie, Oculus GO, ale to je svojou výbavou aj cenou namierené masám. Santa Cruz je pravý high-end, kvalitu Oculus Rift si tak budeme môcť užiť bez nutkania stále obchádzať káble.

Santa Cruz využíva na snímanie pohybu senzory v troch osiach a tiež 4 kamery, ktoré snímajú v troch osiach aj pohyb po miestnosti. Kamery majú širokoúhle šošovky, ktoré zachytia infračervené svetlo na veľkej ploche. Podľa videa to vyzerá, že snímanie ovládačov je veľmi presné a zachytí aj jemné pohyby zápästia.

Pracovná verzia týchto okuliarov by mala byť dostupná pre vývojárov už čoskoro, zákazníci si budú môcť kúpiť predajnú verziu už budúci rok. Cenovku odhadujeme na 599 dolárov, čo je rovnako ako v prípade uvedenia pôvodného Oculus Rift do predaja.

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu od roku 2010, vášnivý hráč od roku ´99 a zanietený fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza, ktorý nepohrdne zberateľským predmetom
Sledujte ma:
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Ako vypnúť AdBlock pre tieto stránky?

Ako vypnúť blokovač reklám na stránke?

  1. Klikni na ikonu AdBlock Plus v pravom hornom rohu prehliadača
  2. Klikni na "Povolené na tejto stránke" v nastaveniach AdBlock Plus
  3. Ikona musí ukazovať červené X - Zakázané na tejto stránke
  4. Znovu obnov celú stránku a hotovo!