Outlast II dostal v Austrálii BAN

outlast II screenshot

U protinožcov sa prichádzajúcej horrorovej novinky nedočkajú. Pokračovanie tohto titulu- Outlast IItotiž dostal v krajine zákaz.

Usúdili, že Outlast II sa nedá považovať za hru pre maloletých, no to je jasné hádam každému, hodnotená je R18+. No podľa organizácie, ktorá má na starosti dohľad nad podobnými záležitosťami (Australian Classification Board) je hra nevhodná dokonca aj pre dospelé osoby.

POZOR SPOILER!

Najväčšie zhrozenie sa týkali sexuálneho a násilníckeho obsahu, ktorého v hre bude požehnane. Hned‘ na začiatku hry, je totiž hlavný hrdina Blake a jeho žena vystavovaný akýmsi rituálnym sexuálnym praktikám, ktoré pokojne môžme nazvať orgie. Monštrá, ktoré sa na tomto zneužívaní podieľajú majú humanoidne postavy, ktorých neodlúčiteľnou súčasťou sú aj genitálie. Presne teraz sa dostávame k bodu zlomu. Niektoré scény sú vraj tak nechutné, že pobúria aj tie najsilnejšie žalúdky.

Prípady z podobného súdka sme v Austrálii videli už v minulosti. Saints Row IV a State of Decay boli zakázané kvôli obsahu, ktorý sa týkal manipulácie s drogami. South Park Stick of Truth bol v Austrálii nedostupný kvôli sexuálnemu a násilníckemu obsahu. Spomínané hry však prešli rôznymi zmenami a na koniec vyšli aj na austrálskom trhu.

Samozrejme vyššie spomínané hry nemožno porovnávať s niečim tak brutálnym, ako je Outlast II. Ostáva nám len počkať si ako sa situácia vyvinie. Outlast II vychádza 25. apríla tohto roku.

Tomáš Varga

Novinky, správy a recenzie zo sveta Xboxu. Fanúšik Gears of War, Halo a Star Wars série.
21 rokov, Košice.
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Ako vypnúť AdBlock pre tieto stránky?

Ako vypnúť blokovač reklám na stránke?

  1. Klikni na ikonu AdBlock Plus v pravom hornom rohu prehliadača
  2. Klikni na "Povolené na tejto stránke" v nastaveniach AdBlock Plus
  3. Ikona musí ukazovať červené X - Zakázané na tejto stránke
  4. Znovu obnov celú stránku a hotovo!