Štvrtina hráčov Overwatch hrá na integrovanej grafike

Prekvapenie, PC hráči Overwatch neváhajú hrať na minimálnych detailoch.

Keď sa pozrieme na štatistiky Steamu, viac ako 16% používateľov Steamu má len integrovanú grafiku Intel. Najpopulárnejšia medzi nimi je Intel HD Graphics 5500, nasleduje 4600 a to sú celkom slušné grafiky, ktoré dokážu spustiť väčšinu hier. Väčšinu však len na minime a rozhodne sa nehodia na online kompetetívne hranie.

O to väčšie prekvapenie prišlo od Blizzadu. Softvérový inžinier Ryan Greene na konferencii v San Franciscu prezradil, že až 22% hráčov Overwatch hrajú na integrovanej grafike. Hra vraj výborne beží aj na týchto Intel grafikách a to preto, že tím pri vývoji myslel aj na minimálne HW požiadavky. Hru pri vývoji doslova optimalizovali na minimálne požiadavky, aby hra vyzerala dobre aj na týchto nastaveniach.

V Blizzarde dokonca založili špeciálnu miestnosť, kde mali rôzne hardvérové konfigurácie, na ktorých hru testovali rôzni ľudia. Na minimálnych požiadavkách hru upravovali tak, aby si stále udržali kvalitný vizuál, ale hlavne aby bežala plynule.

Číslo ľudí s integrovanými grafikami je závratné, celkovo si Overwatch kúpilo viac ako 25 miliónov ľudí, takže Intel grafiky využíva viac ako 5,5 milióna hráčov.

Overwatch si môžete kúpiť na XGames.sk
Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu od roku 2009, vášnivý hráč od roku ´99 a zanietený fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza, ktorý nepohrdne zberateľským predmetom
PODPOR MOJU TVORBU
Sledujte ma:
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Ako vypnúť AdBlock pre tieto stránky?

Ako vypnúť blokovač reklám na stránke?

  1. Klikni na ikonu AdBlock Plus v pravom hornom rohu prehliadača
  2. Klikni na "Povolené na tejto stránke" v nastaveniach AdBlock Plus
  3. Ikona musí ukazovať červené X - Zakázané na tejto stránke
  4. Znovu obnov celú stránku a hotovo!