PC verzia COD: Infinite Warfare sa predáva katastrofálne

Len 100 tisíc kusov počas prvých dní?

PC verzia nového Call of Duty je na tom fakt katastrofálne a podobne sú na tom aj konzolové verzie. Nepotvrdené info hovoria o tom, že predaje konzolových krabicoviek Infinite Warfare v UK sú o 50% menšie, ako predaje Black Ops 3. Potvrdené čísla na PC nám však ukáže Steam a SteamSpy a je to fakt slabota.

Call of Duty: Infinite Warfare si za prvé 3 dni od vydania kúpilo len viac ako 100-tisíc hráčov. Rekord v počte hrajúcich naraz sa v launch deň vyšplhal na úbohých 15,312. Pre porovnanie, rekord pri vydaní Black Ops 3 bolo 63 tisíc hráčov naraz, čo je 4-násobne viac! Najviac hráčov hrá prirodzene pri vydaní, takže toto číslo bude postupne už len a len klesať, ak Activision neurobí nejakú mega zľavu.

PC hráči majú dokonca problém nájsť nejaké servery v určitých herných módoch. Ten malý počet hráčov totiž hrá väčšinou len Team Deathmatch. Dokonca Activision ešte viac rozdelil už tak malú komunitu hráčov tým, že Steam hráči nemôžu hrať spolu na serveroch s hráčmi, ktorí si hru kúpili vo Windows Store. PC verzia ani nemá anti-cheat ochranu.

Môže to zájsť tak ďaleko, že budúce hry Call of Duty sa na PC vôbec nebudú robiť. 100-tisíc kusov do pokladne Activisionu prinieslo len zhruba 5 miliónov dolárov.

cod-iw-charts

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu od roku 2009, vášnivý hráč od roku ´99 a zanietený fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza, ktorý nepohrdne zberateľským predmetom
PODPOR MOJU TVORBU
Sledujte ma:
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

komentárov 7

  1. fredy píše:

    Pokial sa budu niest v tom istom duchu ako infinite warfare tak sa ani robit nemusia. Prekvabilo by ma ak ich tieto cisla prekvapili, pretoze vedeli aky nazor ma komuniata a tieto sci-fi prevedenia a aj napriek tomu robia dalsie a dalsie. Znu iba to co si zasiali.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Ako vypnúť AdBlock pre tieto stránky?

Ako vypnúť blokovač reklám na stránke?

  1. Klikni na ikonu AdBlock Plus v pravom hornom rohu prehliadača
  2. Klikni na "Povolené na tejto stránke" v nastaveniach AdBlock Plus
  3. Ikona musí ukazovať červené X - Zakázané na tejto stránke
  4. Znovu obnov celú stránku a hotovo!