Predaje Star Wars Battlefront 2 sú o 60% nižšie ako Battlefront 1

EA dostalo veľkú lekciu, bojkot hráčov sa vyplatil. 

Tesne pred vydaním hry Star Wars Battlefront 2 na PC, Xbox One a PlayStation 4 sa rozpútala kauza s mikrotransakciami a praktikami Pay-to-Win, ktoré do hry EA pretlačilo. Za plnú sumu (60 eur) ste dostali len zlomok obsahu, zvyšok bol zamknutý za platobnou bránou, respektíve je nutné investovať do hry stovky hodín pre odomknutie. Kauza EA loot crates spojila na Reddite najväčšiu komunitu v boji proti mikrotransakciám a informácie sa dostali na titulky magazínov Wall Street, CNN alebo Washington Post.

Hráči sa totiž rozhodli bojkotovať vydanie hry a tak si množstvo z nich zrušilo predobjednávky. Ako sme už informovali, množstvo predavačov v obchodoch s hrami hlásilo, že si Battlefront 2 skoro nikto nekupuje. Dnes prišli prvé oficiálne dáta z Veľkej Británie.

Star Wars Battlefront 2 sa za úvodné dni predáva o 60% horšie ako prvý Star Wars Battlefront a tiež o 50% horšie ako minulý rok Battlefield 1. Ide však len o čísla z krabicových predajov, na tie digitálne si budeme musieť ešte počkať.

Dozvuky kauzy EA s miktoransakciami v skratke

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu od roku 2010, vášnivý hráč od roku ´99 a zanietený fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza, ktorý nepohrdne zberateľským predmetom
Sledujte ma:
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Jeden komentár

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
How to whitelist website on AdBlocker?

How to whitelist website on AdBlocker?

  1. 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  2. 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  3. 3 Refresh the page and start browsing the site