Rozhovor s adminem CZ-SK Dota 2 League

Povedlo se nám vyzpovídat admina CZ-SK Dota 2 League, který vystupuje pod přezdívkou Skull55.

 

Skull55 je administrátor, hlavní redaktor webu, správce ligy a moderátor fóra na oficiálních webových stránkách ligy(odkaz). Byl ochotný udělat exkluzivní rozhovor pro náš web centrumher.eu. V následujících řádcích se podíváme na zoubek hráčům Dota 2 u nás v Česku a Slovensku, rozebereme jaký je rozdíl mezi hráči od nás a z ciziny, ale taky probereme jak vůbec česko-slovenská liga Dota 2 vznikla a jak proběhl její první ročník.

 

Začneme trochu ze široka. Jak vás vůbec napadlo vytvořit CZ-SK Dota 2 League? V kolika lidech to všechno začalo? Bylo těžké svolat všechny týmy a přemluvit je, aby se do ligy přihlásili?

Nápad vytvořit Dota 2 ligu vznikl již v prosinci roku 2012, kdy jsem ukončil práce na předchozím projektu a hledal co dělat dále. V tu dobu vznikl nápad vytvořit ligu, poté byla liga vyvíjena do června 2013. Následovala přestávka z důvodu nedostatku času pro vývoj a ztráty přesvědčení o žádanosti takového projektu. Až v prosinci 2013 jsem se dočetl, že by hráči takovýto projekt ocenili a tím začal intenzivní vývoj. Liga byla však stále projektem pouze mé osoby, naštěstí se na přelomu ledna a února přidal Jiaaa, který mě dotlačil ke zveřejnění informací o doposud utajovaném, spuštětí beta testu a pozvání týmů do ligy. Svolat týmy a dokázat jim, že to myslíme vážně, bylo těžší, ovšem hodně se jich připojilo ze zvědavosti. Později do týmu přišel velice šikovný grafika Petr „Saly23“ Ledecký a velice obětavý Ondra „Kovajda“ Kovařík jehož starost je zajistit správný chod a hraní zápasů, bez kterého by se první sezóna neodehrála. Aktuálně nejnovějším příchozím je TeamSpeak 3 správce Richard „WartriK“ Grossmann.

Jak hodnotíte první beta ročník ligy? Setkali jste se s něčím, co stojí za zmínku?

Konkrétněji s fungováním naší scény, která je velice nestálá, týmy se neustále mění, obměňují a je složité některé týmy udržet. Na druhou stranu si velice ceníme reakcí a ochoty pomoct, která přišla z mnoha stran. První a rozřazovací (nultou) sezónu hodnotíme převážně pozitivně co se fungování týká, stále je však před námi obrovské množství práce.

Už jste se setkali i s nějakým podváděným od hráčů, za které byli diskvalifikováni?

Ano, bohužel setkali. Jednalo se konkrétně o odehrání zápasu s předem domluveným výsledkem za účelem postoupení do play-off o vítězství rozřazovací sezóny. Oba týmy byly ze sezóny diskvalifikovány.

Jaká je kvalita týmů v lize? Dá se porovnávat se zahraničními týmy? Lze očekávat, že se například vítěz z ČR nebo Slovenska bude účastnit velkých turnajů v cizině?

Kvalita týmů v první lize je vysoká. Konkurenceschopné jsou a budeme se jim snažit pomoci v tréninku se zahraničními týmy. Pokud vydrží a budou se chtít dále zlepšovat, pak určitě v mezinárodních turnajích uvidíme i České a Slovenské týmy.

Jak hráči berou hraní Dota 2 u nás? Lze se setkat s již nějakým profesionálním chováním (pravidelné tréninky, jednotné dresy, sponzoři týmů)? Nebo je to vše zatím v plenkách a Dota 2 se u nás hraje pouze pro zábavu? Je v tomto směru nějaká budoucnost pro naše malé země?

Naše Dota 2 scéna je v tomto ohledu dosti rozporuplná, týmy co mají potenciál nakonec ztroskotají na nedostatku času, díky tomu že musejí chodit do zaměstnání a je to velká škoda. V současné době již začínají naši scénu obohacovat klany jako třeba Neophyte a Iron Team Gaming, které nabrali nové hráče a přidávají se k Adorable GamerS (dříve slowVirus.AVG). Budoucnost Doty 2 a progamingu obecně je stejně jako v ostatních zemích slibná.

Jak budete pokračovat v dalších ročnících? Chystáte nějaké změny (sponzora, reklama v novinách, komentované přenosy atd…)?

Chceme poskytnout hráčům co největší možnost k přesunu na profesionální Dota 2. Máme již několik ideí jakým směrem ligu dále ubírat s cílem poskytnout co nejlepší zážitky z Doty 2 hráčům i divákům. Dále také připravujeme projekty nepřímo související s ligou, podrobnější informace zatím necháme utajené.

Je liga stále otevřená novým týmům? Můžete je případně nalákat, aby se také přihlásili do ligy?

Samozřejmě, liga je navržena tak, aby se nově příchozí týmy připojily do ligy i v průběhu sezóny a popraly se o postup do vyšší ligy. Pokud chcete v Dotě 2 postoupit na další úroveň, zviditelnit svůj tým, zahrát si proti Českým/Slovenským týmům a bojovat o první místo pak je Česko-Slovenská Dota 2 liga určena právě pro Vás.

 Už vás nebudu trápit, díky za rozhovor.

Děkuji Vám za rozhovor, dále také čtenářům a všem příznivcům Doty 2.

logo_CZ_SK_League

Laďka Jonášová
Sleduj mě

Laďka Jonášová

Player since December 1998. Editor of centrumher.eu since June 2014. Meaning of life still not found...
Laďka Jonášová
Sleduj mě
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Ako vypnúť AdBlock pre tieto stránky?

Ako vypnúť blokovač reklám na stránke?

  1. Klikni na ikonu AdBlock Plus v pravom hornom rohu prehliadača
  2. Klikni na "Povolené na tejto stránke" v nastaveniach AdBlock Plus
  3. Ikona musí ukazovať červené X - Zakázané na tejto stránke
  4. Znovu obnov celú stránku a hotovo!