Sniper: Ghost Warrior 3 už predal milión kusov

Hre sa to podarilo za menej ako rok, aj napriek niektorým negatívam. 

Vydanie tak veľkej hry akou je Sniper: Ghost Warrior 3 otriaslo základmi štúdia CI Games, ktoré za touto značkou stojí už roky. Hra podľa najnovších info zo štúdia už predala viac ako 1 milión kusov, čo je úctyhodné, no nie je to najlepší výsledok pre štúdio. Milión kusov sa podarilo dosiahnuť až za desať mesiacov a z toho väčšina sa predávala v rôznych zľavách.

CI Games rozhodne neprospeli úvodné predaje a hodnotenia redaktorov v recenziách pri vydaní hry. Priemerné hodnotenia sa pohybovali len niekde okolo 6/10 rovnako v profesionálnych recenziách, aj tých užívateľských. My sme hre pri vydaní dali hodnotenie 7/10 a tento verdikt:

„Sniper: Ghost Warrior 3 doplatil na problémy s vývojom, ktoré donútili CI Games hru vydať bez poriadneho ladenia. Už to, že museli odstrihnúť multiplayer svedčí o niečom. Samotný gameplay je fakt výborný, neskutočne som sa bavil pri každej stealth akcii, pri každom ostreľovaní nič netušiacich vojakov. Ale najmä technické problémy môžu za množstvo negatívnych momentov, ktoré vás budú sprevádzať hrou. Ale nie je správne hru odsúdiť len kvôli bugom lebo nevieme, ako to vyzeralo v CI Games počas vývoja.“

Ide o to, že nízke hodnotenia pri vydaní spôsobili menšie predaje a CI Games muselo začať reštrukturalizáciu. Po vydaní najväčšej hry v história štúdia sa tím zmenšil až na 30 členov. S týmto novým menším tímom chce CI Games skúsiť zapracovať na kvalite budúcich hier. Z banky si zobrali pôžičku 8 miliónov Eur a rozširujú spoluprácu hlavne ako vydavatelia. CI Games totiž okrem vývoja funguje ako vydavateľ a jednou z prichádzajúcich hier bude Lords of the Fallen 2.

My len dúfame, že sa štúdio čoskoro pozbiera a budeme im držať palce.

Sniper: Ghost Warrior 3 – Recenzia

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu od roku 2010, vášnivý hráč od roku ´99 a zanietený fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza, ktorý nepohrdne zberateľským predmetom
Sledujte ma:
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
How to whitelist website on AdBlocker?

How to whitelist website on AdBlocker?

  1. 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  2. 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  3. 3 Refresh the page and start browsing the site