SONY vraj už rozoslalo PlayStation 5 devkity vývojárom

Bulšit, alebo príprava na príchod novej konzoly?

Už je to viac ako štyri roky, čo prišiel na trh nový PlayStation 4. Chvíľu na to sme sa dočkali aj Slim verzie a neskôr aj výkonnejšej konzoly PlayStation 4 Pro, stvorenej hlavne na 4K hranie a hry virtuálnej reality, ktoré vyžadujú viac výkonu. Zdá sa teda, že sa už nemáme kam posunúť a čaká nás už príchod PlayStation 5. Pre informáciu, PS4 prišla na trh po siedmych rokoch od vydania PlayStation 3.

Marcus Sellars – insider – na svojom twitteri už nechal uniknúť niekoľko rumorov a teraz prišiel s ďalším. SONY vraj development kity novej konzoly PlayStation 5 odoslalo vývojárom už skôr v tomto roku.

Dev kity sú vlastne počítače s hardvérom podobnej, alebo rovnakej konfigurácie, akú bude mať prichádzajúca konzola. Na príchod PlayStation 5 je ale podľa môjho uváženia ešte skoro, pretože potenciál PS4 nebol ešte celkom využitý. Vlastne ani nie je nutné posúvať znova hardvérové parametre konzoly, pretože ako dokázal napríklad Uncharted či Gran Turismo, už súčasná PlayStation 4 je schopná renderovať fotorealistické hry.

Dev Kity na PlayStation 4 boli vývojárom rozoslané zhruba rok pred vydaním konzoly v Novembri roku 2013. Zatiaľ očakávame rok 2019 alebo rok 2020, kedy by mohol PlayStation 5 prísť do predaja.

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu od roku 2010, vášnivý hráč od roku ´99 a zanietený fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza, ktorý nepohrdne zberateľským predmetom
Sledujte ma:
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Ako vypnúť AdBlock pre tieto stránky?

Ako vypnúť blokovač reklám na stránke?

  1. Klikni na ikonu AdBlock Plus v pravom hornom rohu prehliadača
  2. Klikni na "Povolené na tejto stránke" v nastaveniach AdBlock Plus
  3. Ikona musí ukazovať červené X - Zakázané na tejto stránke
  4. Znovu obnov celú stránku a hotovo!