System Shock 3 vydá Starbreeze, investuje 12 miliónov

Starbreeze Publishing sa postará o distribúciu System Shock 3 na všetky tri platformy.

Len pred mesiacom sme informovali o obchodnom ťahu vydavateľa Starbreeze, ktorý sa rozhodol investovať do vývoja Psychonauts 2. Do tejto hry vrazili 8 miliónov dolárov a stali sa hlavným sponzorom vývoja. Samotné Double Fine tiež vyzbieralo od fanúšikov 3,8 milióna dolárov. Bol to celkom výhodný obchod, pretože po tom, čo sa im vráti investícia budú mať 60% zo ziskov Psychonauts 2.

Druhou veľkou hrou, do ktorej sa asi oplatilo investovať je System Shock 3 od OtherSide Entertainment. Do vývoja pokračovania úspešnej hororovej FPS investuje Starbreeze rovných 12 miliónov dolárov a vydajú hru na PC a konzoly. A čo z toho budú mať tento krát?

Starbreeze dostane naspäť 120% tejto investície, vrátane marketingových nákladov. Následne budú dostávať 50% podiel zo všetkých budúcich ziskov, až sa im vrátia investície. Majiteľom značky a 100% všetkých assetov ostáva OtherSide Entertainment takže skutočne ide len o distribútorský obchod, na ktorom sa dá zarobiť.

Suma 12 miliónov dolárov znamená, že sa musí predať aspoň 240 tisíc kusov za 50 dolárov, aby sa investícia vrátila. To myslím nebude žiadny problém. System Shock 2 vlastní na Steame 770 tisíc ľudí. Dátum vydania a cena sú zatiaľ neznáme a okrem PC neboli oficiálne potvrdené ani ostatné platformy.

System Shock 3 bol oznámený na konci roku 2015.

System Shock 3

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu od roku 2010, vášnivý hráč od roku ´99 a zanietený fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza, ktorý nepohrdne zberateľským predmetom
Sledujte ma:
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Ako vypnúť AdBlock pre tieto stránky?

Ako vypnúť blokovač reklám na stránke?

  1. Klikni na ikonu AdBlock Plus v pravom hornom rohu prehliadača
  2. Klikni na "Povolené na tejto stránke" v nastaveniach AdBlock Plus
  3. Ikona musí ukazovať červené X - Zakázané na tejto stránke
  4. Znovu obnov celú stránku a hotovo!