Unikol benchmark procesoru AMD Ryzen, ponúka výkon najlepších Intelov za polovičnú cenu

AMD pravdepodobne s novou architektúrou prikúri líderovi na trhu.

Na trhu počítačového herné hardvéru jednoznačne vedie Nvidia so svojimi grafickými kartami a podielom 58%, v segmente procesorov je to zase Intel. Procesory tohto výrobcu vlastní takmer 79% hráčov na svete. AMD však s novou architektúrou Ryzen môže poriadne zamiešať karty.

Na internet sa už dostali prvé benchamarky nových AMD procesorov so štyrmi, šiestimi aj ôsmimi jadrami. Cena toho najdrahšieho by pritom nemala presiahnuť 500 eur, najlacnejší osem jadrový procesor na frekvencii 3,7GHZ by sa mal pohybovať v cenovej kategórii okolo 350 eur.

Portál Videocardz zverejnilo benchmarky jedného osem jadrového modelu, jedného šesť jadrového a jedného štvor jadrového procesora. Otestované boli v teste 3DMark Fire Strike, ktorý je zameraný na fyzikálne výpočty. Osemjadro Ryzen na frekvencii 4GHZ je zhruba tak výkonné ako Intel Core i7 6800k a v základnej frekvencii 3,5GHZ je skoro tak výkonné ako Intel Core i7 6900K. Ten u nás stojí viac ako 1000 eur.

AMD Ryzen benchmark vs Intel

Pretaktovaný procesor na 4GHZ dosahuje skoro taký výkon, ako desaťjadrový procesor Intel Core i7 6950X, ktorý stojí 1700 eur. Všimnúť si môžete aj výkon AMD procesora so 4 jadrami na frekvencii 3,3ghz. Jeho cena by mala byť maximálne 200 eur, je však výkonnejší ako Core i7 7700K, ktorý stojí 380 eur.

Oficiálne uvedenie AMD Ryzen by malo byť už nasledujúci mesiac, uvidíme, či budú cenovky správne a hlavne, sme zvedaví na reálne testy vo výpočte, či hernom výkone.

Prikladáme aj kompletný únik informácií o cenách jednotlivých procesorov z rady AMD Ryzen. Najlacnejší štvorjadrový procesor by mal stáť 130 dolárov, najlacnejšie šesťjadro len 230 dolárov.

AMD Ryzen prices

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu od roku 2010, vášnivý hráč od roku ´99 a zanietený fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza, ktorý nepohrdne zberateľským predmetom
Sledujte ma:
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

komentárov 6

  1. shadow1310 píše:

    tak to si radsej pockajme na relane benchmarky. toto co ste zverejnili zaradme radsej do kategorie „reklamny rumor“, amd tuto taktiku pouziva roky, zvycajne sa nasledne po uvedeni do predaja ukaze ze realita je na hony vzdialena tymto blbostiam

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Ako vypnúť AdBlock pre tieto stránky?

Ako vypnúť blokovač reklám na stránke?

  1. Klikni na ikonu AdBlock Plus v pravom hornom rohu prehliadača
  2. Klikni na "Povolené na tejto stránke" v nastaveniach AdBlock Plus
  3. Ikona musí ukazovať červené X - Zakázané na tejto stránke
  4. Znovu obnov celú stránku a hotovo!