Vzbura proti Electronic Arts a SW: Battlefront 2!

Tak toto si musíte prečítať. 

Po tom, čo bola pred pár mesiacmi spustená beta Star Wars: Battlefront 2 sa na EA zniesla kritika za to, že v loot boxoch sa nachádzajú veľmi silné predmety. K nim sa teda mohli dostať najskôr predovšetkým tí ľudia, ktorí si nakúpili čo najviac loot boxov. Na EA sa začalo sťažovať viac a viac ľudí a nakoniec sa podarilo urobiť aspoň miernu zmenu.

Po novom, tie najsilnejšie itemy už nie sú v loot boxoch a bude možné si ich odomknúť len častým hraním za určitú postavu. V tom prípade vám odomknutie všetkého obsahu ale potrvá stovky hodín a tiež budete potrebovať množstvo crafting materiálu na to, aby ste si vycraftili najlepšie možné vlastnosti určitého itemu.

Ďalší problém však nastal, keď v týchto dňoch recenzenti dostali kusy na recenzovanie. V nich sa dozvedáme, že na odomknutie niektorých hrdinov v SW Battlefront 2 je treba neuveriteľných 40-60 tisíc herných kreditov. Tieto kredity si taktiež môžete kúpiť cez mikrotransakcie, ak vám manka požičia kreditku, Darth Vader vás vyjde okolo 80 dolárov. Ak sa chcete ku odomknutiu Darth Vadera dostať hraním, budete musieť nahrať okolo 40 hodín. Pre info, za jeden zápas dostanete okolo 200 kreditov.

Fanúšikovia sú naštvaní. Na Reddite sú tisícky komentárov a stovky vlákien. Ku niektorým z nich sa vyjadrilo aj samotné EA, napríklad okomentovali, prečo sú hrdinovia tak drahí:

„Cieľom bolo dosiahnuť, aby hráči bolí hrdí na to čo dosiahli a že sa im podarilo odomknúť rozdielnych hrdinov. Cenu sme nastavili podľa dát z otvorenej bety, okrem iného sledujeme aj priemerný zisk kreditov každého hráča na dennej báze a budeme robiť ďalšie úpravy. Sme radi za feedback a vášeň hráčov, ktorá spojila všetkých tu na Reddite, na našich fórach a na sociálnych sieťach. Náš tím bude pokračovať a monitorovať feedback komunity a prinesieme aktualizáciu hneď ako to bude možné.“

Tento komentár EA si na Reddite vyslúžil titul za najviac negatívnych hodnotení v histórii sociálnej siete. Momentálne má 264-tisíc negatívnych hodnotení a vlákno má okolo 3 tisíc komentárov.

Spoločnosti Electronic Arts dokonca na Wall Street burze spadli akcie už 1.11. kedy sa prvý krát mikrotransakcie vytiahli na svetlo sveta. Tisícky hráčov bojkotujú vydanie hry a rušia si predobjednávky, takže akcie EA spadnú ešte viac.

Ešte je tu jedna vec, ako EA vyj*balo s hráčmi. V hre je jeden achievement/trofej, kde je treba zahrať si multiplayer aspoň raz s každým hrdinom. To znamená, že bez platenia budete musieť na túto trofej hrať aspoň 100 hodín. Alebo proste zaplatiť. Zdá sa, že to je prvá platinová Pay To Win trofej v histórii hier.

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu od roku 2010, vášnivý hráč od roku ´99 a zanietený fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza, ktorý nepohrdne zberateľským predmetom
Sledujte ma:
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Ako vypnúť AdBlock pre tieto stránky?

Ako vypnúť blokovač reklám na stránke?

  1. Klikni na ikonu AdBlock Plus v pravom hornom rohu prehliadača
  2. Klikni na "Povolené na tejto stránke" v nastaveniach AdBlock Plus
  3. Ikona musí ukazovať červené X - Zakázané na tejto stránke
  4. Znovu obnov celú stránku a hotovo!