World of Warplanes – Preview

wowp_plane_render_me410_1920x1080_en

Na GamesCome sme sa stavili vo WarGamingu, ktorý okrem toho, že usporiadal obrovské súboje v zábavnom sektore, prezentoval v biznis zóne svoje tri MMO projekty. Jedným z nich je samozrejme aj World of Warplanes.

Priznám sa, že až tam som si uvedomil, že Wargaming.net nie je žiadna malá firma, ktorá si niekde v garáži tvorí nezávislé projekty na MMO základe, ale to, čo som videl na GamesCome svedčilo o tom, že je to firma obrovská a úspešná.

V hale pre návštevníkov mali totiž obrovský stánok, kde si mohli hráči vyskúšať World of Tanks, aj World of Warplanes, dve značky, ktoré stoja za úspechom vývojárov. Po celom svete má totiž firma 11 štúdií a viac ako 1000 zamestnancov, World of Tanks hrá už viac ako 35 miliónov hráčov, je to najrýchlejšie rastúca MMO na trhu a World of Warplanes beží už beta teste.

 

Tomu predchádzal alpha test a hráči majú doteraz zakázané o World of Warplanes šíriť informácie, obrázky, alebo videá. My sme si na štvrťhodinovej prezentácii stihli zapísať niekoľko detailov, ktoré budú zaujímať nie len vyznávačov sveta World of Tanks.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XFRM4Wmvmm4&feature=player_embedded[/youtube]

World of Warplanes je vlastne hra založená na rovnakom princípe, ako World of Tanks. Do hry sa môžete prihlásiť s rovnakým účtom, aký používate v WoT, privíta vás rovnaké menu, rovnako dizajnovaná garáž (v tomto prípade hangár) a podobný je aj interface. Hra beží na rovnakom engine – BigWorld, ktorý sa však neustále aktualizuje a vylepšuje.

Na hre pracuje jedenásť historikov, ktorí pomáhajú vývojárom dosiahnuť realistickú atmosféru, či už to bude spracovanie lietadiel, alebo samotných súbojov. Lietadlá, ktoré máte vo svojom hangári, môžete vylepšovať nie len po technickej stránke, ale aj vizuálnej. Pokým bol vylepšený motor vo World of Tanks skrytý pod kapotou, a vy ste vlastne žiadne vylepšenie nevideli, tu si na lietadle vymeníte kompletný motor vpredu, alebo sa pridajú ďalšie motory pod krídla, v závislosti od modelu. Môžete si tiež meniť kamufláž na rôznych častiach svojho lietadla alebo typy zbraní a nábojov.

 

Úpravy lietadiel nie je ale jediný typ upgradu, ktorý môžete v hre dostať. Váš pilot má k dispozícii perky a vylepšenia, ktoré si postupne môžete aktivovať hneď po tom, ako sa niektorý z nich naučíte. Perky potom budú mať vplyv na ovládanie lietadla, na streľbu a podobne.

World of Warplanes na GamesCome:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tMPXenv5QF8&feature=player_embedded[/youtube]

V hre nájdeme staršie vrtuľové stroje od roku 1930 až po stíhačky, vyrobené v roku 1950. Vyznávači vojenskej techniky budú slintať, modely sú fakt detailné, kvalitne textúrované a ozvučené. Vymodelovať a dokončiť jedno celé lietadlo trvá vývojárom viac ako mesiac a pol, pričom sa v hre objavia stroje Americkej, Nemeckej aj Sovietskej výroby. Nechýba tiež fyzika, ktorá bojom vo vzduchu dodáva ešte viac reálnosti.

Okrem výškomeru sú na HUD zakomponované detaily o stave lietadla, rovnako ako pri WoT. Autori nezabúdajú ani na okolie, boje prebiehajú aj na zemi, čo dodáva hre atmosféru skutočných bojov. Mali sme možnosť vidieť mód Deathmatch, až bude hra vyvážená, pribudne módov viac. Nezabudnime tiež podporu klanových súbojov a súťaží, ktorú budú vo svete Warplanes a Tanks organizované.

Dátum vydania samozrejme nepoznáme ani my, ani dátum otvorenia Bety pre verejnosť. Hra vyjde každopádne v roku 2012.

 

Lukáš Kanik
Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu od roku 2009, vášnivý hráč od roku ´99 a zanietený fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza, ktorý nepohrdne zberateľským predmetom
Lukáš Kanik
Sledujte ma:
You can leave a response, or trackback from your own site.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.