XBOX One X predal v UK za prvý týždeň 80 tisíc kusov

Takmer dvakrát toľko, ako PS4 Pro pred rokom.

XBOX One X aka Project Scorpio je momentálne najvýkonnejšia konzola na svete. Ak sa chcete len hrať a netúžite vyslovene po Playstation exkluzivitách, za cenu (heureka začína na 492€) je to pre vás tá pravá voľba.

Každopádne, vyzerá to tak, že ťah Microsoftu, vydať konzolu o rok neskôr, sa vydaril. Konzola len v UK predala viac ako 80 tisíc kusov. To je takmer 2-krát toľko, ako predaje PS4 Pro za prvý týždeň. Ten predal len 50 tisíc s tým, že na 80 tisíc kusov potreboval skoro celý mesiac, respektíve 4 týždne. Treba však povedať, že Microsoft vystihol skvelú dobu. 4 roky od začiatku tejto generácie mnoho hráčov premýšľa nad upgradeom a tak je pre nich XBOX One X parádna voľba, ktorá má bezkonkurenčný pomer ceny a výkonu.

A druhá vec, ktorá PS4 Pro ťahá nižšie je fakt, že ak ste majiteľ klasickej PS4, veľa dôvodov na upgrade ste nemali, nakoľko rozdiel vo výkone nebol až tak markantný. A ešte jeden zaujímavý fakt – viac ako 55% predaných XBOX One X v UK bolo v Scorpio edícii.

Marek Jaroš

Marek Jaroš

Mám 19 rokov a na CentrumHer.eu to s Lukášom ťahám už viac ako 4 a pol roka. A ak práve nehrám, tak ma nájdete na MatFyze, kde študujem, alebo s mojou priaťelkou, Saši 🙂
Marek Jaroš
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.