Za hodinu vychádza OVERKILL’s The Walking Dead, hra ktorú nikto nechce

Hra je zlá ešte predtým, ako vyjde. Vydavateľ prišiel o milióny

Vydavateľské štúdio Starbreeze dnes vydáva svoj ďalší veľký titul. OVERKILL’s The Walking Dead vyjde na Steame s cenovkou 59,99 eura, teda ako plnohodnotný AAA titul, no takmer nikto sa na hru neteší. Podľa všetkého čo sledujem na Steam fórach a na Twitteri to vyzerá, že to bude ďalší prepadák, o ktorom sa bude hovoriť. Na Youtube sa dokonca objavujú videá z bety, v ktorých hráči hru odporúčajú nekupovať v žiadnom prípade. Na druhej strane, Reddit sa na vydanie celkom teší.

Starbreeze musí ale The Walking Dead predať. Podľa posledných finančných správ tohto štúdia sú totiž v strate 11,3 milióna dolárov za tretí kvartál roku 2018, pričom ich zisky mali hodnotu len 3,7 milióna dolárov. To je o 45 percent menej, ako minulý rok. Dnes vychádza ich najväčšia hra od roku 2013 (PayDay 2) no OVERKILL’s The Walking Dead nemá žiadnu marketingovú kampaň, žiadny trailer, žiadne preview, žiadne recenzie pred vydaním, nič. Cinematic Launch trailer má byť zverejnený až dnes pri vydaní hry.

Vydavateľ navyše tento rok predal vydavateľské práva na inú hru Dead by Daylight, aby pokryl náklady na dokončenie The Walking Dead. Hra musí byť predajne úspešná, inak to bude problém. Zatiaľ to tak nevyzerá. Podľa bety, hra trpí otrasnou AI, plochým level dizajnom a nudnou hrateľnosťou.

Po vydaní budeme sledovať, koľko hráčov je online a podľa toho budeme zhruba vedieť, či táto kooperatívna hra neskončí podobne ako Lawbreakers, či The Culling 2. O týchto prepadákoch sme písali rozsiahly článok.

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu od roku 2010, vášnivý hráč od roku ´99 a zanietený fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza, ktorý nepohrdne zberateľským predmetom
Sledujte ma:
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Ako vypnúť AdBlock pre tieto stránky?

Ako vypnúť blokovač reklám na stránke?

  1. Klikni na ikonu AdBlock Plus v pravom hornom rohu prehliadača
  2. Klikni na "Povolené na tejto stránke" v nastaveniach AdBlock Plus
  3. Ikona musí ukazovať červené X - Zakázané na tejto stránke
  4. Znovu obnov celú stránku a hotovo!