Top 10 hier na Nintendo Switch

10 hier na Nintendo Switch ktoré musíš vyskúšať

25 februára, 2022 Filip Degan

Tipy na hry, ktoré definovali Nintendo Switch.

Nintendo Switch už za pár dní bude s nami neuveriteľných 5 rokov. Za túto dobu stihlo na túto konzolu vyjsť neskutočné množstvo kvalitných hier. Spolu sa v tomto článku pozrieme na prvú várku 10 hier ktoré určite na tejto konzole musíte aspoň skúsiť. A 3. marca tieto oslavy zavŕšime rebríčkom 20 najlepších hier na túto konzolu.

Tento článok bude rozdelený na dve časti, kde v prvej časti sa pozrieme na 5 hier priamo od Nintenda a v druhej časti sa pozrieme na 5 hier od iných štúdii.

1. The Legend of Zelda: Breath of the Wild   

Ak si túto hru ešte nehral, tak ani nevieš o čo prichádzaš. Hra vyšla 3.marca 2017 ako launch titul pre Nintendo Switch. Čo znamená že aj táto hra bude oslavovať o pár dni 5 rokov od uvedenia na trh. Okamžite po vydaní sa stala jednou z najlepšie hodnotených hier celej The Legend of Zelda série a jednou z najlepšie hodnotených hier vôbec.

Ponúkla obrovský a živý svet, skvelú hrateľnosť so zábavnými súbojmi a logickými hádankami, napínavý a hlboký príbeh, úžasný soundtrack a kvalitný dabing postáv a všetko to zabalila do krásneho grafického spracovania. Ak si chceš zahrať jednu z najlepších rpg hier vôbec, táto hra je správna voľba. Len dopredu upozorňujem že kompletné prejdenie hry môže zabrať okolo 100-150 hodín, takže ak máš pracovné povinnosti, radím ti zobrať si týždňovú dovolenku :)

2. Pokémon: Sword and Shield

Táto hra rozdelila hráčov na dva tábory: prvý tábor hru zbožňoval, páčilo sa im že hra nevyšla zo zavedeného štandardu a ponúkla im klasickú „Pokémon“ zábavu a druhý tábor hru kritizoval za zastaralú grafiku, za prepady snímkovania a za minimálne zmeny oproti predošlým hrám. Ja patrím k prvému táboru a hra mi neskutočne prirástla k srdcu. A preto ju odporúčam každému kto vlastní Switch a ešte nemal tu česť hrať predošlé Pokémon hry. Každý si musí prejsť tou bolesťou, keď sa rozhodne chytiť všetkých pokémonov a skompletovať si Pokédex.

3. Super Smash Bros

Jedna z najlepších bojových hier vôbec. Obrovské množstvo postáv, máp a možností ako zničiť svojho súpera. Dokonalá hra, či už ju hráte sami alebo s rodinou alebo s partiou kamarátov na chate, vždy sa pri nej zabavíte. Len odporúčam kúpiť ovládače do zálohy, nikdy neviete kedy môže niekomu počas hrania pretiecť posledná kvapka trpezlivosti :)

4. Fire Emblem. Three Houses

Ak nemáte radi rýchlu akciu, kde bijete nepriateľov hlava nehlava a kde tečie veľa krvi, ale skôr preferujete taktický súbojový systém, kde pri každom ťahu musíte rozmýšľať aby nebol váš posledný, táto hra je pre vás ako stvorená. Ponúka 3 rôzne príbehy, keďže sa stanete učiteľom jedného z troch rodov a každý rod ponúka svoj unikátny príbeh, ďalej ponúka slušné grafické spracovanie a veľmi zaujímavý bojový a taktický systém, ktorý hocikde len tak nenájdete.

5. Animal Crossing: New Horizon

Poznáte to, prídete domov unavený či už zo školy alebo z práce a najradšej by ste si zahrali niečo čo vás zbaví vášho stresu. Predstavujem vám Animal Crossing, hru pri ktorej jedine čo vás bude zaujímať je budovanie svojho vlastného ostrova a nasávanie tej pokojnej atmosféry ktorú táto hra ponúka. Zažijete pri nej neskutočný relax a môžte navštevovať ostrovy iných hráčov a čerpať od nich inšpiráciu.

6. The Witcher 3: Wild Hunt

Túto hru netreba bližšie predstavovať, keďže väčšina z vás ju už hrala na iných platformách a je to bez pochýb jedno z najlepších rpg vôbec. Na Switchi nevyzerá až tak dobre ako na ostatných platformách, ale tá vymoženosť, hrať túto hru či už počas cestovania či v posteli alebo na záchode je na nezaplatenie :)

7. Ni no Kuni: Wrath of the White Witch

Ďalší z portov pre Nintendo Switch. Je to klasické jrpg ktoré ponúka úžasný príbeh, prepracovaný a taktický súbojový systém a dlhú hrateľnosť. V čom však vyniká oproti iným hrám v tomto žánri je to, že cutscény sú animované legendárnym japonským štúdiom Ghibli. Ak si fanúšikom Jrpg žánru táto hra ti nesmie ujsť.

8: No More Heroes 1

Port z Nintenda Wii, ktorý ponúka veľmi zaujímavý bojový systém a vašou úlohou je stať sa najlepším nájomným zabijakom. V hre začínate na 11. mieste, a postupne sa musíte prebojovať až na prvé miesto. Je to celkom dobrá bojovka pri ktorej sa veľmi pekne zabavíte a príbeh vás tiež môže zaujať.

9. Dark Souls: Remastered

Ako môže dopadnúť vydanie jednej z najťažších hier na Nintendo Switch??? Samozrejme rozbitým Switchom a ťahanie vikendových šícht aby ste si mohli kúpiť ďalší. Hra vyšla aj na iných platformách ale až na Switchi táto hra dosahuje svoj potenciál, keď v preplnenom autobuse od nervov začnete nadávať a po ukľudnení už len pozeráte na tie vystrašené tváre, ktoré sa na vás pozerajú :) FromSoftware proste vie, čo robí a chce nám dopriať ten úžasný pocit, keď po 40-násobnom umretí sa vám konečne podarí poraziť bossa. A potom príde ďalší, omnoho ťažší a vy by ste v tom momente najradšej zniesli z povrchu zemského samého seba. Kto nehral, musí toto pekelné dielo aspoň raz vyskúšať.

10: Wonder Boy: The Dragon Trap

Na záver tohto rebríčku, si dáme remake 2D platformovky, ktorá zaujala svojou krásne štylizovanou grafikou, skvelou hudbou a celkom náročnou obtiažnosťou. Pre milovníkov 2D platformoviek je toto povinná jazda a Switch ukázal že práve indie hry sú preňho ako stvorené. Na ďaľšie z nich sa pozrieme v nasledujúcom článku.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články