Za posledný rok dostalo ban viac ako 13 miliónov účtov PUBG

4 októbra, 2018 Lukáš Kanik

Bluehole má na hackerov v PUBG jednoduché riešenie, ban. 

Minulý rok najpopulárnejšia hra na svete – Playerunknown’s Battlegrounds, trpela a stále trpí na množstvo cheaterov, ktorí znepríjemňujú hranie poctivým užívateľom. Cheateri v PUBG boli na vzostupe aj najmä kvôli tomu, že hra mala otvorené dvere aj na čínskom trhu a prváve odtiaľto prišlo množstvo cheaterov, respektíve rôznych hackerských programov.

Cheaty a hacky do PUBG už priviedli nejedného človeka pred súd, keďže Bluehole s právnikmi poctivo idú po skupinkách, ktoré vytvárajú cheaty. Zasahujú tým do kódu hry a do kódu serverov, čo je nie len na pokutu, ale aj na mreže, záleží v akom rozsahu. Autori hackov navyše na tvorbe takýchto hackovacích programoch dobre zarábali, keďže ich cena sa pohybuje od 10 do 50 dolárov.

Spoločnosť Bluehole za posledný rok aj niečo zabanovalo v hre viac ako 13 miliónov účtov. Ide o permanentné bany, takže zabanovaní hráči budú nútení si založiť nový Steam a kúpiť si hru znova. V jeden týždeň sa vývojárom dokonca podarilo zabanovať celý milión účtov, drvivá väčšina samozrejme pochádza z Číny. Nižšie je graf, ktorý znázorňuje, koľko banov bolo vydaných po týždňoch.

PUBG Ban Hackers in Weeks

Ďalšie bany, ktoré firma rozdala už neboli permanentné, len dočasné. Ban za to, že hral s cheaterom, dostal aj známy streamer Shroud. Síce cheaty nepoužil, ale využíval pomoc cheatera, ban pre Shrouda trval mesiac.

PUBG má stále problém s hackami a každý týždeň dostane ban ďalších 50-100 tisíc účtov. Aktívne hru hrá stále milión hráčov naraz a aktívnych užívateľov je stále viac ako 50 miliónov na všetkých platformách. Dokopy si hru zahralo viac ako 400 miliónov hráčov na PC, Xbox One, Android a iOS.

PUBG na PC si môžete objednať na XGames.
Sledujte ma: