Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

13-ročný chlapec ako prvý na svete prešiel Tetris, reportérka mu odkázala: Choď sa hrať vonku

"Prejsť Tetris nie je životný cieľ"

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Tetris Svetový Rekord

Mnoho rokov si hráči pôvodného NES Tetrisu mysleli, že hra nemá viac ako 29 levelov. Nikto sa totiž ďalej nedostal. V roku 2010 sa profesionálnemu hráčovi Thorovi Aackerlundovi podarilo dosiahnuť 30. úroveň pomocou techniky nazývanej hypertapping, pri ktorej hráč vibruje prstami tak, že pohybuje ovládačom rýchlejšie, ako je rýchlosť pohybu kociek v Tetrise.

To viedlo ďalších hráčov k tomu, že si osvojili tento hypertapping a ďalšie techniky, aby zistili, koľko levelov originálny Tetris vlastne obsahuje.

Skutočný koniec Tetrisu, poslednú hernú obrazovku sa podarilo dosiahnuť len umelej inteligencii. Je to posledná úroveň, po ktorej hra už nedokáže vygenerovať nový level.

Prvý človek na svete, ktorý prešiel Tetris má 13 rokov

13-ročný chlapec Willis Gibson, ktorý na YouTube vystupuje pod menom Blue Scuti, hrá túto hru od svojich 11 rokov a zúčastnil sa niekoľkých herných turnajov. Tento mesiac sa mu podarilo na streame prejsť všetkých 157 levelov za menej ako hodinu. 

Stal sa tak prvým človekom na svete, ktorý prekonal Tetris na NES. Zároveň dosiahol najvyššie skóre a prekonal tri svetové rekordy, ktorými sa zapíše do Guinnessovej knihy rekordov. Mnohí to považovali za nemožné a za 34 rokov od vydania hry to nikto nedokázal.

Moderátorka televízie: Nech sa ide hrať vonku, prejsť Tetris nie je životný cieľ

Tento úspech ho dostal do niekoľkých televízií, okrem iných aj britskej Sky News. V bulvárnej televízii moderátorka Gibsona doslova vysmiala, adresovala mu totiž slová, ktoré by nechcel počuť žiadny rekordér, a už vôbec nie[#gallery size='2' ids=''] dieťa: 

"Ako matka by som povedala, aby odišiel od obrazovky, išiel von a nadýchal sa čerstvého vzduchu. Poraziť Tetris nie je životný cieľ."

Video si na Twitteri vyslúžilo veľkú vlnu kritiky nie len od hráčov, ale aj od športovcov. Naopak, mnohí gratulujú Gibsonovi k historickému úspechu, ktorý sa len tak ľahko nezopakuje. 

Na jeho úspech reagovala aj mama: "Vôbec mi jeho hranie nevadí, som s tým OK. Mimo Tetrisu sa venuje iným veciam, takže nebolo ťažké mu to povoliť. Ťažšie bolo zohnať CRT televízor, na ktorom ho môže hrať."

Fortnite OG Season 1

Fortnite zlomil ďalší rekord, za November mal cez 100 miliónov hráčov

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry