14-ročný hráč dosiahol vo FIFA 21 FUT Champions rekord 300-0

22 decembra, 2020 Ján Berzéty

Od vydania hry ešte neprehral ani jeden zápas v najkompetetívnejšom móde.

Anders Vejrgang má len 14 rokov, a aj napriek tomu už patrí medzi najlepších hráčov hry FIFA 21. Túto nedeľu sa stal svetovým rekordmanom v najťažšom hernom móde tejto hry.

FUT Champions je mód, inak nazývaný aj víkendová liga. Ako ste si už určite domysleli, hrá sa každý víkend, začínajúc v piatok ráno a končiac v pondelok ráno. Počas tohto obdobia máte k dispozícii 30 zápasov proti ostatným hráčom.

O tom, aké ťažké je dosiahnuť 30 výhier vo víkendovej lige môžu okrem osobnej skúsenosti svedčiť aj štatistiky profesionálnych e-športových hráčov. Mnohí z nich, aj napriek tomu, že hrávajú FIFU na najvyššej úrovni a dosahujú úspechy na rôznych turnajoch, nedokážu dohrať víkendovú ligu bez prehry.

Tu sa dostávame k tej najviac neuveriteľnej časti. Odo dňa, keď vyšla FIFA 21 sa stihlo konať 11 víkendových líg, no a v desiatich, ktorých sa 14-ročný Anders Vejrgang zúčastnil, dosiahol výsledok 30-0 v každej z nich. Dosiahol tým svetový rekord a môžeme s určitosťou povedať, že tento chlapec má vo svete e-športov pred sebou veľkú budúcnosť.

Viac noviniek z hry FIFA 21 nájdete tu

Ján Berzéty