1428 Shadows over Silesia česká hra trailer

1428: Shadows over Silesia je nová česká hra, demo již na Steamu

7 júna, 2022 Lukáš Kanik

1428: Shadows over Silesia také vyjde ve fyzické sběratelské edici.

Shadows over Silesia je temná akční adventura s fantasy prvky zasazená do reálné středověké Evropy. Na pozadí skutečných historických událostí na tebe čekají především nelehké hádanky a náročné souboje, ale také stealth pasáže a důležitá rozhodnutí. Narazíš na posedlé uctívače ďábla, sexuální démony, pekelné bestie, ale i bytosti známé z evropské mytologie.

Evropou zmítají náboženské bouře a nejeden kazatel předpovídá blížící se konec světa. Píše se rok 1428, a právě začíná husitské tažení do Slezska. Kacíři se zdají být pro zemi bez krále tím největším nebezpečím. Opravdové zlo ovšem číhá někde úplně jinde a nemá v plánu vést náboženské disputace.

Demo 1428: Shadows over Silesia je nyní k dispozici

Datum vydání hry se neúprosně blíží! 6.9.2022 je tu cobydup. Čekání si ale můžete zkrátit demoverzí, která vychází právě teď. Temné fantasy dobrodružství na pozadí skutečných historických událostí může začít.

Demo vychází v rámci nadcházejícího Steam NEXT Festu a obsahuje celou první kapitolu a vyzkoušíte si v ní většinu herních mechanik, včetně funkcí přístupnosti pro nevidomé! Proběhnou také dva živé vývojářské streamy. Jeden bude v anglickém jazyce a druhý v českém. Steam NEXT Fest proběhne v období od 13-20. června/júna 2022.

Hra získala nominace ve všech kategoriích Game Access Indie Awards

Letošní ročník herní konference Game Access 2022 v Brně, České Republice přinesl nejen spoustu zajímavých přednášek od předních evropských vývojářů, ale také se zde v rámci Indie Showcase prezentovala šedesátka připravovaných indie her. 1428: Shadows over Silesia byla mezi nimi!

Na závěr došlo k předávání cen Game Access Indie Awards. Účastníci vybírali ze všech prezentovaných ty nejlepší ve třech kategoriích – Nejlepší hratelnost, Nejlepší vizuální stránka a Nejlepší hra celkově. S radostí můžu oznámit, že 1428: Shadows over Silesia získala nominace ve všech třech!

Oznámení fyzické Xzone edice

1428: Shadows over Silesia vyjde také fyzicky v rámci Xzone Edice. Ta si klade za cíl přinášet originální české hry v luxusním balení. I tentokrát se tak sběratelé mohou těšit na zpracování v podobě mini-artbooku s řadou tematických bonusů. Uvnitř balení najdou pražský groš s vyraženým motivem hry, 2 tematické dopisy, samolepky, mapu a také papírovou vystřihovánku.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.