Seagate Xbox Series Expansion SSD

1TB rozšírenie pre Xbox Series X a S vás vyjde na 220 eur

26 septembra, 2020 Lukáš Kanik

Vyrábať ho bude zatiaľ len Seagate.

Microsoft oficiálne oznámil spoluprácu s výrobcom Seagate, ktorý bude pre Xbox Series X a Xbox Series S konzoly vyrábať prídavné SSD. Toto rozšírenie o veľkosti 1TB dostalo cenovku 220 dolárov, rovnako aj v Európe je odporúčaná cena 220 eur.

Tento prídavný disk je takmer rovnaký, aký používajú konzoly na svojej doske. Externé rozšírenie preto replikuje rýchlosť aj funkcie NVMe disku v útrobách konzoly. Je teda jedno, či si hru nainštalujete na interný disk, alebo na externý.

Na oboch diskoch budú hry fungovať rovnako, s extra rýchlym loadingom aj funkciou quick resume. Vďaka tejto funkcii je možné si okamžite prepnúť medzi niekoľkými hrami na pozadí.

Pri cene Xbox Series S 300€ s 500GB diskom, sa po dokúpení rozšírenia Seagate investícia vyšplhá až na 520 €, čo je už viac ako Xbox Series X s 1TB diskom.

Na slovenských shopoch sa Seagate Xbox Expansion SSD začal predávať v predobjednávke od 210-230 eur, na českých od 6300-7500 Kč. K dispozícii bude až 10. Novembra, kedy vyjdú konzoly Xbox Series.

Xbox Series X a S s kompletnou českou a slovenskou lokalizáciou

Sledujte ma: