20th Century Fox asi oznámi novú hru Alien: Blackout

25 novembra, 2018 Lukáš Kanik

Hra už je na sociálnych sieťach a vydavateľ si zaregistroval túto značku,

Skoro pred rokom štúdio FoxNext Games oznámilo odkúpenie štúdio Cold Iron Studios, aby spolu s nimi vyvinuli novú hru zo sveta Alien. FoxNext Games pôsobí ako herná divízia štúdia 20th Century Fox, ktoré vlastní všetky práva na značku Alien. Práve vďaka licencii od 20th Century Fox sa podarilo v roku 2014 vydať Alien Isolation, neuveriteľne kvalitný survival od SEGA a Creative Assembly.

Cold Iron Studios ale podľa prvých správ nepracovalo na pokračovaní Alien Isolation, ale na novej hre z tohto univerza, má to byť online strieľačka. Titul má vznikať na PC a neoznámené konzoly. Na koncepte hry do Januára 2018 pracovalo len 25 vývojárov. Zdá sa, že 20th Century Fox, respektíve FoxNext Games vývoj skutočne odklepli, pretože pred pár dňami bola zaregistrovaná značka Alien: Blackout.

Kolujú dohady, že by hra mohla byť oficiálne oznámená už o dva týždne na evente The Game Awards. Oficiálny Twitter účet The Game Awards totiž odpovedal na tweet Hidea Kojimu, ktorý dva dni pred registrovaním značky navštívil štúdio 20th Century Fox a odfotil sa s rekvizitami z filmu Alien.

V obehu je už aj oficiálny Twitter účet hry Alien: Blackout, vytvorený bol už v Septembri tohto roka. Momentálne je ale zamknutý a odomkne sa pravdepodobne hneď po oficiálnom oznámení. V profilovom obrázku je značka FoxNext, logo vydavateľa.

Ak ide skutočne o online strieľačku, vieme si úplne živo predstaviť, že značka Alien zamieri do battle royale žánru. A možno tento dojem evokuje len názov “Blackout” pretože toto je rovnaký názov battle royale módu v poslednom Call of Duty.

Viete si predstaviť battle royale režim vo svete Alien? Hráči by sa napríklad mohli spawnúť na náhodnom mieste v lodi USCSS Nostromo, hľadať si zdroje, zbrane a pohybovať sa potichu tak, aby ich nepočuli ostatní hráči. Na lodi by bol tiež jeden Votrelec, ktorý by všetkých hráčov prenasledoval. Hráči by sa postupne museli približovať k sebe, keďže okolité komory by postupne zahaľoval nejaký plyn. Mohol by to byť zaujímavý mód plný napätia a pevných nervov, čo poviete?

Sledujte ma: