3D Realms odhalili novú FPS strieľačku postavenú na starom Quake engine

Wrath: Aeon of Ruin

Wrath: Aeon of Ruin v prvom traileri a na screenshotoch

Štúdio 3D Realms (Duke Nukem, Wolfenstein) oznámili ďalšiu zo svojich old-school hier na moderné platformy. Ak si spomínane, minulký rok vyšla FPS strieľačka Ion Maiden, ktorá vzdala hold práve klasickým strieľačkám od 3D Realms a na Steame si vyslúžila len pozitívne hodnotenia.

Wrath: Aeon of Ruin je znovu návrat do old-school sveta Wolfensteinu a Duke Nukem. Ide o hardcore FPS strieľačku, vybudovanú na pôvodnom Quake-1 engine. Chvíľku potrvá, než tento engine portnú na nové konzoly, preto hra vyjde toto leto najskôr na PC (Win, Mac aj Linux) a na začiatku roka 2020 vyjde aj na Xbox One, Nintendo Switch a PlayStation 4.

Hra uvedie tradičné zbrane, ktoré poznáme zo starých strieľačiek (Doom, Quake, Unreal, Hexen…) a tak nebude chýbať dvojhlavňová brokovnica alebo prototypy. Každá zo zbraní bude mať aj sekundárny mód. Vývojári hovoria o hardcore nelineárnej strieľačke, takže tu bude priestor na objavovanie sveta. Dokonca aj také ukladanie hry je sťažené tým, že počas celej kampane budete mať len obmedzené množstvo uložení. Je teda na vás, ako ich počas kampane využijete.

Wrath: Aeon of Ruin bude vydávať spoločnosť 1C Company, poravdepodobne len digitálne. Cena by sa mohla pohybovať okolo 20 dolárov, teda rovnako ako Ion Maiden.

Nižšie už oficiálny gameplay trailer a várka obrázkov priamo z hry. Nezabudnite, že ide o 20 rokov starý engine!Wrath: Aeon of Ruin

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site