3D Realms stahují žalobu proti Gearboxu. Omlouvají se za nedorozumění.

15 septembra, 2013 DF

Žalovat se nebude, 3D Realms se stahují a vztahy mezi firmami jsou nejspíše vyřešeny.

Původně jsme mysleli, že by společnost Gearbox mohla (a možná i měla) žalovat hlavně SEGA za zpackané Aliens Colonial Marines a vyvedení části financí z rozpočtu CM na vývoj Borderlands II, ale jelikož se Colonial Marines neprodávali vůbec špatně, asi je SEGA nakonec spokojená. Naproti tomu v červenci přišli s žalobou 3D Realms, kterým se nelíbil způsob, jakým s financemi Gearbox zacházejí v případě léta se táhnoucího projektu Duke Nukem Forever.

3D Realms žádali zaplacení poplatků za zapůjčení značky Duke Nukem Forever a splácení půjčky $2.9 milionu dolarů, jež byla rovněž součástí smlouvy z roku 2010 (tehdy tuším šlo o to, aby Gearbox zaplatili peníze, které dlužili 3D Realms).

11. září však 3D Realms prohlásili, že vše vzniklo důsledkem nedorozumění a celý soudní spor jde k ledu, s tím, že podobnou stížnost již 3D Realms nebudou u soudu moci podat. CEO 3D Realms Scott Miller (zakladatel Apogee)  k tomu řekl:

“Poté co jsme zhlédli informace k případu v rámci našich obchodních vztahů, jsme se rozhodli vyřešit všechny naše neshody v mezi námi a společností Gearbox.  Hluboce se omlouváme za politováníhodné nedorozumění, které vedlo k návrhu na žalobu.”

 

 

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.