Control Ultimate Edition

505 Games vybabralo s hráčmi, klamstvom pre peniaze

11 septembra, 2020 Lukáš Kanik

Prečítajte si, čo sa stalo.

Minulý mesiac podstatná časť hráčov Control zistila, že ich Deluxe Edícia nebude obsahovať upgrade zdarma na Xbox Series X a PlayStation 5. Deluxe edícia je vlastne základná hra + season pass so všetkým DLC obsahom.

Štúdio 505 Games vtedy oznámilo, že nie je možné dodať next-gen upgrade do Deluxe Edície a tí, čo budú chcieť next-gen upgrade zdarma, si budú musieť zakúpiť Control Ultimate Edition. Jej cena je 40€ na všetkých platformách.

Štúdio sa na blogu snažilo vysvetliť, že možnosť upgradovať Deluxe Edíciu na next gen edíciu skúmali niekoľko mesiacov. Výhovorka bola: Proste to nie je možné a upgrade je možný len s Ultimate Edíciou.

Tento týždeň však hráči na PlayStation 4 v niektorých regiónoch spozorovali zaujímavú vec. Majitelia Control Deluxe Edície získali zdarma upgrade na Ultimate Edíciu, čo sú v podstate obsahovo úplne identické verzie. Hráči si Ultimate edíciu našli v knižnici PS4.

Chvíľu na to im však 505 Games túto edíciu z knižnice zobralo. O tom, že to nie je možné teda klamali. Možné to zjavne je. Išlo len o testovanie funkcie? Uvažuje vydavateľ nad tým, že im predsa upgrade dá zadarmo?

Cieľom 505 Games ale nie je odmeniť hráčov za to, že si kúpili všetok obsah + DLC. Cieľom je predať im ďalšiu edíciu, ktorá bude obsahovať upgrade na konzoly Xbox Series X a PlayStation 5.

Next-gen upgrade pre Control nebude zdarma

Sledujte ma: