97% ľudí vyjadrilo nesúhlas s oznámením mobilnej hry Diablo

Blizzard fanúšikom doslova podkopal nohy. 

Ak ste veľký fanúšik Blizzardu a dokonca aj Diabla a po šiestich rokoch ste čakali na oznámenie novej hry, asi ste boli sklamaní. Blizzard síce na svojej akcii BlizzCon oznámil nové Diablo Immortal, ale ide o mobilnú hru. Navyše mobilnú hru, ktorá veľmi silne pripomína Crusaders of Light, inú mobilnú hru od rovnakého vývojára (čínske štúdio NetEase games). Fanúšikovia svoje pocity dali patrične najavo.

Na Youtube, oficiálny Cinematic trailer na Diablo Immortal má 263 tisíc dislajkov a len 8,5 tisíc lajkov. Navyše, pod videom je viac ako 26-tisíc komentárov, z ktorých by ste len ťažko našli nejaký pozitívny. Jeden z top komentárov patrí užívateľovi RedPill Shark, tvrdil že jeho komentár bol už 12 krát zmazaný:

12 krát mi zmazali top koment, tak to píšem znova priatelia: Žiadny kráľ nevládne večne synu…viac ako 20 rokov fanúšikom, nikdy nezabudnem na môj prvý deň vo WoW. Zmenil si sa [Blizzard], a ja sa teraz lúčim.” Tento komentár bol fakt zmazaný už 12x a ostatní komentujúci ho teraz na počesť RedPill Sharka zdieľajú tiež.

Veľmi to vrie aj na subreddite r/Diablo. Jeden z postov má 8 tisíc komentárov, kde fanúšikovia vyjadrujú najmä svoje sklamanie. Podľa fanúšikov je to facka do tváre a výsmech, že namiesto veľkej Diablo hry sme sa dočkali len preskinovanej mobilnej hry. Najhoršie na tom je, že Blizzard potom označí svoju komunitu ako “toxickú” a bude mazať naďalej komentáre, ktorými dlhoroční fanúšikovia vyjadrujú nesúhlas. Každopádne, vydanie mobilnej hry od čínskeho vývojára je jasným znakom toho, že Blizzard chce za malú investíciu zarábať na mobilných miktotransakciách.

A tento týpek sa priamo vývojárov v živom prenose pýtal, či je to Aprílový žart:

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site