Activision Blizzard plánuje masívne prepúšťanie, o prácu prídu stovky ľudí

Activision Blizzard

Správy prišli len chvíľu po tom, čo dali novému riaditeľovi 15 miliónov dolárov.

Biznis magazín Bloomberg priniesol informácie o tom, že Activison Blizzard má v plánuje prepustiť stovky zamestnancov. V pláne je celková reštrukturalizácia firmy Activision Blizzard a skresanie nákladov. To, že firma začala šetriť niet pochýb, pretože už minulý mesiac sa dostali na povrch informácie o pokynoch pre zamestnancov. A je to aj výsledkom toho, že cena akcií spadla o takmer 50 percent oproti Septembru a je na ročnom minime.

Activision Blizzard momentálne zamestnáva viac ako 9800 zamestnancov po celom svete, od vývojárov v štúdiách, cez marketingových pracovníkov, technikov elektroniky a serverov, cez programátorov webstránok až po účtovníkov, testerov a mnoho iných. Najväčšie príjmy má Activision z mikrotransakcií, v mobilných hrách ako Candy Crush a v sérii Call of Duty, kde zarába viac ako 4 miliardy ročne. Celkové príjmy firmy Activision sú vo výške 7,28 miliárd ročne.

Je ale smiešne, že Activision ide vo veľkom prepúšťať stovky zamestnancov, na druhej strane novému šéfovi finančného oddelenia dali 15 miliónov dolárov, ako nástupné.

Activision prišiel aj o ďalšiu značku, Destiny. Štúdiu Bungie sa nedávno podarilo odkúpiť nezávislosť a s tým spojené všetky práva na značku Destiny. Bungie tak momentálne funguje ako nezávislé štúdio a Activision už nemá podiel na predajoch, ani marketingu Destiny 1 a 2. Nebude ani vydavateľom Destiny 3.

Activision Stock PriceA

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site