Blizzard chce šetriť, ale novému šéfovi financií dali 15 miliónov na ruku

To, čo sa deje v tej firme je nepochopiteľné.

Minulý mesiac sme vás informovali o tom, že finančné oddelenia Activision Blizzard nariadilo Blizzardu, aby skresali náklady. Doslova im nariadili, aby našli spôsoby, ako ušetriť nejaké peniaze. Dokonca vyplácajú zamestnancom odmenu za to, že dobrovoľne dajú výpoveď. Šetrenie Blizzadu pomaly zasahuje všetky odvetvia spoločnosti.

Pred nedávnom opustil firmu aj riaditeľ finančného oddelenia a prestúpil priamo do Netflixu. Pravdepodobne ho vlastne vyhodili za to, že počas pracovnej zmluvy v Blizzarde už rokoval s Netflixom o ďalšej pracovnej zmluve.

V Activision Blizzard je už ale nový šéf financií, Dennis Durkin, ktorý na tejto pozícii už pracoval, až do roku 2017. Tento týpek momentálne zhrabal tučný balík peňazí za to, že tento post zobral naspäť. 3,75 milióna dolárov dostal na ruku v hotovosti a 11,3 milióna dostal vo forme akcií. To je 15 miliónov dolárov novému šéfovi financií. Aby toho nebolo málo, tento človek bude zarábať 900 tisíc dolárov ročne.

Je úsmevné, že spoločnosť dokáže ponúknuť takéto veľké peniaze na ruku nejakému manažérovi, ale na výplatách obyčajných zamestnancov sa šetrí.

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site