COD Vanguard Beta

Activision predstavil výbušný multiplayer Call Of Duty: Vanguard

9 septembra, 2021 Lukáš Kanik

Beta začína v Piatok.

Včera nám bol odhalený multiplayer k Call Of Duty: Vanguard, vývojári ho predstavili v pol hodinovom streame. Priniesli nie len explozívny trailer, ale aj upútavku na betu, ktorá začne znovu najskôr na konzolách PlayStation.

Multiplayer COD Vanguard na vydanie prinesie až dvadsať máp, z toho štyri budú vyhradené pre režim Champion Hill. Ide o nový režim, ktorý si hráči na PlayStatione mohli vyskúšať už v alphe. Osem tímov sa postaví do duelu s iným tímom, pričom sa krátke zápasy točia na štyroch mapách. Tímy majú určitý počet životov a víťazí ten tím, ktorému ostanú životy ako poslednému. Režim je vhodný pre sólo hráčov ale aj dvojice a trojice.

Novým multiplayerovým módom je aj Patrol. Ide o režim podobnému Hardpoint, kde tímy musia držať objektív, ktorý je neustále v pohybe. V COD nechýba ani Team Deathmatch, Kill Confirmed, Domination alebo Search & Destroy.

Režimy pre taktických, aj akčných hráčov

Combat Pacing je nový filter, ktorý vám vyhľadá zápasy podľa vašich preferencií. Na výber sú tri kategórie – Tactical, Assault a Blitz. Podľa tohto nastavenia vás hra bude matchmakingovať do zápasov zameraných na taktiku, útok, alebo chaos.

Úprava zbraní je evolúciou systému uvedeného v COD: Modern Warfare z roku 2019. Tento krát vývojári zašli ešte ďalej a na zbraniach bude možné upraviť až desať prvkov. Celkovo tak môžu vzniknúť až tisícky zbraní s jedinečnými vlastnosťami.

Deštrukcia prostredia

Síce to nie je v sérii novinka, ale Call of Duty: Vanguard ešte viac využije možnosti zničiteľného prostredia. Zničiť bude znovu možné len určité objekty ako drevo, kachle, sklo, či niektoré podlahy a steny. V boji tak budete môcť nepriateľov obísť aj netradičným spôsobom.

Kedy začína beta a na aké platformy?

Do otvorenej bety sa dostanú najskôr PlayStation hráči s predobjednávkou a to už tento víkend. Na PS4 a PS5 bude beta trvať od Piatku, 10.9.2021 o 19:00 do 13.9.2021 o 19:00. Preload je dostupný už dnes, hru si môžete stiahnuť na PS Store.

Druhá beta bude spustená o týždeň neskôr. Do tejto bety sa dostanú hráči na PC a Xboxe, ktorí si hru predobjednajú. PlayStation hráči budú mať betu otvorenú pre všetkých, bez nutnosti predobjednávky. Začne 16.9.2021 a potrvá len dva dni. PC požiadavky k tejto bete nájdete nižšie.

Tretia beta bude otvorená pre všetky platformy bez nutnosti predobjednávky. PC, Xbox a PlayStation hráči si môžu Vanguard multiplayer zahrať od 18.9. do 20.9.2021. V bete budú dostupné režimy Team Deathmatch, Domination, Kill Confirmed, Patrol a Champion Hill.

Call of Duty: Vanguard vychádza 5.11.2021 na PC, Xbox aj PlayStation. Viac info o hre nájdete tu.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.