COD Vanguard Logo

Activision sa vyjadril, prečo ich logo nevidieť v traileroch COD: Vanguard

23 augusta, 2021 Lukáš Kanik

Ako vždy, PR kecy ďaleko od pravdy.

Call of Duty: Vanguard už dostal minimálne dva trailery a ani v jednom nie je vidieť logo Activision, vydavateľského štúdia značky Call of Duty. Je to netradičné, pretože neexistuje vydavateľ, ktorý by si do hry nedal svoje logo a nepromoval značku.

Activision má na to ale dôvod. Firma totiž momentálne čelí žalobe štátu Kalifornia za preukázaný sexizmus, diskrimináciu žien a obťažovanie. Žaloba je spojená s menom firmy Activision Blizzard a firma sa chce držať čo najviac pri zemi. Namiesto veľké Activision Presents tak v traileroch nájdeme Call of Duty Presents. Activision proste chce, aby si meno firmy so značkou COD spájalo čo najmenej ľudí. Minimálne dovtedy, dokým neskončí súdny proces.

Logo Activisionu nie je vidieť ani na konci trailerov, ako býva zvykom. V poslednom traileri na nový režim Champion Hill je na záverečnej obrazovke miesto ešte pre jedno logo. Práve tu malo byť logo Activisionu, tak ako býva zvykom pri všetkých ostatných COD.

Vyjadrenie Activisionu: Je to kreatívne rozhodnutie

Tlačové oddelenie firmy sa vyjadrilo k tomu, prečo ich logo v traileroch chýba: „Call of Duty sa naďalej rozširuje do neuveriteľného univerza zážitkov. Bola to kreatívna voľba, ktorá odzrkadľuje to ako Vanguard predstavuje ďalšiu veľkú časť franšízy.“ V podstate diplomatické vyjadrenie bez významu.

Či sa postoj hráčov zmení a prestanú kupovať hry od Activisionu na znaj bojkotu, sa dozvieme už na jeseň. COD: Vanguard vychádza 5.11.2021 a predpokladom je, že predaje hry budú znovu rekordné.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Call of Duty: Vanguard

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.