Activision si kúpi nezávislosť od Vivendi za 8 miliárd $

26 júla, 2013 Lukáš Kanik

Activision Blizzard bude mať vlastný najvyšší manažment, ktorý nebude podriadený Vivendi. 

Vivendi,  francúzska multimediálna spoločnosť, od včera vlastní len 12 percent akcií Activision Blizzard (83 miliónov z celkových 690 miliónov akcií) a stáva sa tak len minoritným akcionárom tohto obrovského vydavateľa.

Activision Blizzard odkúpil od Vivendi svoje vlastné akcie, Vivendi totiž do včera vlastnili 52 percent akcií a mohla tak diktovať ďalší vývoj celej firmy. Najväčší podiel – odkúpila samotná firma Activision Blizzard, druhý  najväčší podiel (24,9%) bude vlastniť finančná skupina Bobby Kottick a Brian Kelly spolu s ďalšími akcionármi. Práve títo dvaja muži niekoľko rokov riadia Activision. Zvyšné menšie percentá ostávajú pôvodným investorom.

Firma sa tak oslobodzuje od nadvlády manažmentu Vivendi a stáva sa oficiálne nezávislou spoločnosťou, riadenou akcionármi na čele s Kottickom a Kellym. Šéfovi Activisionu, Bobbymu Kottickovi ostávajú po dokončení kúpy stále tri miliardy dolárov, s ktorými môže podnikať. Vzhľadom na to, že Activision je obrovská firma a vlastní niekoľko veľkých značiek (COD!) hladom asi trpieť nebudú. Navyše je to pred vydaním Call of Duty geniálny ťah a Activision sa nebude musieť s Vivendi deliť v tak veľkej miere. Kottick a Kelly v najbližších rokoch mimoriadne zbohatnú.

Dôležité je však to, ako sa firma bude vyvíjať do budúcna. Snáď sa dočkáme pozitívnych zmien, ako v prípade Electronic Arts po odchode generálneho riaditeľa Johna Ricciotella.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články