Activision zarába 4 miliardy ročne len z mikrotransakcií

Nečakajte, že sa ich tak skoro zbavíme. Ľudia v hrách proste nakupujú.

Vydavateľ Activision Blizzard sa topí v peniazoch a aj to je jeden z dôvodov, vďaka ktorým dokáže každý rok zaplatiť vývoj minimálne jednej AAA hry na všetky platformy a kopec obsahu do existujúcich hier, či už priamo od Activisionu, alebo od Blizzardu. Topia sa v peniazoch, pretože ľudia milujú mikrotransakcie, či už na mobilných platformách, alebo na PC/konzolách.

Firma pred pár hodinami uzavrela sedenie so svojimi investormi a podelila sa o niektoré zaujímavé čísla. Všetky PC/konzolové tituly Activisionu mali v poslednom štvrťroku 46 miliónov aktívnych užívateľov (mesačne) a najväčší podiel na tom mal samozrejme launch COD Black Ops 4. Ten má o 16% viac užívateľov ako Black Ops 3 pri vydaní.

Šokujúca je informácia o tom, koľko Activision Blizzard zarába na mikrotransakciách naprieč všetkými platformami. Firma si ročne prilepší o 4 miliardy amerických dolárov (to sú tie zelené papieriky s obrázkami mŕtvych prezidentov). Polovica z toho však pochádza z dcérskej spoločnosti KING, ktorú Activision pred pár rokmi odkúpil. Ide tak o mikrotransakcie v mobilnej hre Candy Crush Saga a ďalšie.

Veľkú sumu pravdepodobne zarábajú aj platené DLC, ktoré v prípade Activisionu sú nesmierne predražené a samozrejme loot boxy v takmer každej novej hre od Activision Blizzard. Hráči sú teda ochotní platiť za herné itemy alebo rozšírenia a zdá sa, že tento trend sa tu bude držať ešte veľmi dlho.

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site