Call of Duty Warzone

Activision zasiahol proti tvorcom auto-aim cheatov

15 júla, 2021 Lukáš Kanik

Ďalší úspech v boji proti cheaterom.

Tvorcovia cheatov User Vision museli zastaviť vývoj svojich nástrojov po tom, čo ich oslovili právnici Activisionu. Programátor USER101 na stránkach UserViz zverejnil odkaz, v ktorom oznamuje ukončenie vývoja a distribúcie cheatovacích nástrojov.

Išlo o nástroj, s ktorým si mohli cheateri nastaviť recoil, aim, automatickú paľbu a ďalšie vychytávky. Pokročilá verzia tohto auto-aim cheatu mala na obrazovke vyhľadávať nepriateľov, automaticky vypočítať dráhu posunu mierenia a nakoniec aj samotný výstrel. Vývojári cheatu využili strojové učenie a umelú inteligenciu. Výsledkom mal byť plný auto-aim a automatická paľba v akejkoľvek hre na PC, Xboxe a PlayStatione.

Cheat fungoval na princípe zachytávania obrazu hry a externej jednotky, ktorá simulovala dráhu myšky. Cheat teda nezasahoval ani do hardvéru, ani do softvéru hráča. Takéto nástroje sú ťažšie na detekciu.

Activisionu sa tvorcov cheatu podarilo vypátrať a dnes už nefunguje ani ich YouTube účet, Discord a prázdna zostala aj stránka. Ak sú tvorcovia cheatov vypátraní, je už pre nich ťažké sa skryť alebo vyjednávať podmienky. Veľmi rázne proti cheaterom zasahuje Riot Games, Ubisoft, Take-Two aj Epic Games, ktorí využívajú služby právnických firiem.

Jhonny Perez, tvorca Elusive cheatov do GTA Online dostal pokutu 150-tisíc dolárov plus poplatky za právnikov, keď sa postavil pred súd proti Take-Two Interactive. Cheat sa predával za 10-30 dolárov.

V Call of Duty: Warzone dostalo permaban už pol milióna cheaterov

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články