Age of Empires IV Minimum Spec Mode 1

Age of Empires IV pobeží skvele aj na integrovanej grafike

25 októbra, 2021 Lukáš Kanik

Vývojári pre extra slabé PC vyvinuli špeciálny režim.

Age of Epires II z roku 1999 a Age of Empires III z roku 2005 dodnes hrávajú státisíce ľudí. Najmä komunita fanúšikov, pre ktorých je to jedna z mála hier, ktoré vôbec hrajú. Microsoft to veľmi dobre a vie a tiež vie aj to, že množstvo z týchto ľudí má počítače z doby kamennej, či prosté notebooky.

Práve pre týchto hráčov štúdiá World’s Edge a Relic Entertainment vyvinuli špeciálny grafický režim Min Spec mode, ku ktorému nie je potrebná ani grafická karta. Tento režim je tak okresaný, aby zabezpečil chod hry aj na integrovanej grafike Intel alebo AMD.

Age of Empires IV obsahuje detekciu hardvéru, takže hra sa sama nastaví podľa výkonu vášho počítača. Hráči s integrovanou grafikou Intel HD 520 ( z roku 2015) alebo AMD RX Vega 11 (z roku 2018) budú mať odporúčaný práve Min Spec režim.

Vývojári upravili renderer, nasvietenie, textúry aj efekty tak, aby hra na Min Spec vyzerala stále dobre, ale aj plynule bežala. V playteste dokonca niektorí hráči využívali Min Spec režim v multiplayeri, keďže postavy bolo lepšie vidieť a hra mala vyššie FPS. Nevýhodou je, že v Min Spec móde sa proti sebe v multiplayeri postavia len maximálne štyria hráči, namiesto ôsmych.

Takto vyzerajú celé PC požiadavky pre Age of Empires IV:

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.