Xbox activision blizzard king logo

Akcionári Activisionu schválili predaj firmy Microsoftu

28 apríla, 2022 Lukáš Kanik

Na rade sú regulačné úrady.

Akcionári s najväčším podielom a zastúpením v spoločnosti Activision Blizzard dnes rozhodli, že budú akceptovať predaj spoločnosti Microsoftu. Na špeciálnom mítingu za predaj akcií hlasovalo až 98% akcionárov.

Microsoft oznámil prevzatie spoločnosti Activision Blizzard v Januári tohto roka, akcionárom má vyplatiť 95 dolárov za akciu a to všetko v hotovosti. Spolu s budovami, hnuteľným a nehnuteľným majetkom pôjde o kúpu za takmer 70 miliárd dolárov. Ide o najväčšiu transakciu v histórii herného priemyslu.

Kedy Microsoft úplne preberie Activision?

Akcionári súhlasili, že svoje akcie predajú za 95 dolárov, čo je o 18 dolárov viac, ako je aktuálna hodnota akcie.

Pre povolenie predaja v taktomto veľkom objeme však musia udeliť súhlas aj regulačné úrady v spojených štátoch a Európe, kde obe spoločnosti podnikajú.

Úrady musia na základe predložených dokumentov overiť, či transakcia nenaruší otvorenú súťaž v hernom priemysle a konkurencie schopnosť ostatných firiem, najmä Sony. Spoločnosť Sony však zatiaľ nevydala žiadne námietky, pretože Microsoft plánuje niektoré kľúčové značky Activisionu vydávať na PlayStation aj naďalej.

Faktom však je, že Call of Duty je najpredávanejšia hra na PlayStation Store už niekoľko rokov po sebe. Activision by mal pod Microsoft (Xbox Game Studios) prejsť najneskôť v Júni 2023.

SPRÁVA DŇA: Microsoft Xbox kupuje Activision, Blizzard a King

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.